Lauko baseino paruošimas žiemos sezonui
Paslaugos

Lauko baseino paruošimas žiemos sezonui

Vadinamoji „bobų vasara“ – tai tarsi paskutinė vinis į vasaros sezono karstą. Pasibaigus jai, galutinai tenka susitaikyti su artėjančia žiema ir kuriam laikui užmiršti vasaros malonumus. Tame sąraše – taip pat ir lauko baseinai, kuriuos, prieš uždarant vasaros sezoną, būtina tinkamai paruošti žiemai dar iki šalnų.

Jeigu baseinas nėra šildomas ir nebus naudojamas žiemos metu, priklausomai nuo baseino tipo, jo paruošimas gali būti skirtingas. Paminėsime pagrindinius etapus, kurie tiks ir masažiniam, ir plaukimo baseinui.

Baseino paruošimo žiemai etapai:

  1. Baseino valymas. Kruopštus baseino sienų ir dugno valymas yra būtinas dalykas bet kokio tipo baseinui, prieš jo žiemos „miegą“. Tam galima naudoti rankiniam valymui baseinui skirtas šluotas, šepečius, taip pat elektrinius prietaisus – šluotas ir siurblius. Labai svarbu gerai išvalyti visus kampus, laiptus, jei yra, sunkiai prieinamas baseino vietas. Jeigu reikalinga, įpilti algicido, kuris sunaikins vandenyje esančius dumblius ir kitus mikroorganizmus.
  2. Chloro kiekio ir pH sureguliavimas. Prieš paliekant baseiną žiemoti, būtina atlikti vandens kokybės patikrą ir užtikrinti tinkamus vandens kokybės rodiklius. Vienas iš jų – vandens pH, kuris privalo būti tarp 7,0-7,4. Šis rodiklis nustatomas tam skirtu testeriu, o rodiklis reguliuojamas specialiai tam skirtais preparatais – pH+ arba pH-. Tai užtikrins vandens kokybę iki pavasario. Kitas svarbus aspektas – vandens dezinfekcija. Vandenyje chloro kiekis turi būti 1,5-3,0 mg/l. Tai galima atlikti pasitelkiant chlorą, aktyvųjį deguonį ar kitas priemones. Prieš žiemą labai svarbu atlikti vadinamąjį „chloro šoką“, kuriam paprastai naudojamas greitasis chloras. Ši procedūra atliekama veikiant vandens cirkuliaciniam siurbliui, tokiu būdu dezinfekuojama visa sistema, įskaitant vamzdynus. Rekomenduojama, kad veikimo laikas būtų mažiausiai 8-12 valandų, idealu procedūrą atlikti nakties metu.
  3. Vandens lygio sumažinimas. Vandens visiškai išleisti jokiu būdu negalima, tačiau vandens lygį būtina sumažinti žemiau vandens įleidimo angų.
  4. Baseino sistemos dalių ir priedų demontavimas. Atlikus prieš tai įvardintas procedūras, reikalinga atjungti baseino filtrą, vandens žarnas, skimerį. Viską kruopščiai išplauti, išvalyti ir padėti sausai.
  5. Baseino uždengimas. Prieš žiemą baseiną būtina uždengti specialu baseino dangalu pagal jūsų pasirinkimą. Vandenyje palikti ledo slėgį kompensuojančius plūdurus.
(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)