Finansai

Lazerių gamybos UAB „Ekspla“ – vadovų rotacija

Lazerių kūrimo ir gamybos bendrovėje „Ekspla“ – pokyčiai. Ilgametį bendrovės vadovą – generalinį direktorių Kęstutį Jasiūną – nuo 2023 m. sausio mėnesio keičia Aldas Juronis, šiuo metu einantis gamybos vadovo pareigas.

Šiemet trisdešimtmetį minėsianti bendrovė „Ekspla“ – pirmoji Lietuvoje lazerių kūrimo ir gamybos įmonė. Per visus tris dešimtmečius „Ekspla“ pasižymėjo nuosekliu augimu, o dabar, anot p. Jasiūno, atėjo laikas pokyčiams, kurių per artimiausius metus planuojama išties nemažai.

„Strateginė koncentracija į femtosekundinius sprendimus padėjo sukurti naujas technologijas bei produktus, atrasti naujų pirkėjų ir išplėsti gamybą. Auganti OEM [angl. Original equipment manufacturer, liet. originalios įrangos gamintojas] rinka reikalauja ne tik žmogiškųjų išteklių, bet ir papildomų vadybinių resursų bei gebėjimo prisitaikyti prie sparčiai kintančių aplinkybių. Todėl nuo ateinančių naujųjų metų susitelksiu į strateginę įmonės plėtrą ir į darbą valdyboje. O Aldas Juronis  perims vadovavimą bendrovei“, – sprendimą perduoti įmonės vairą paaiškina „Ekspla“ generalinis direktorius Kęstutis Jasiūnas.

Aldas Juronis karjerą bendrovėje pradėjo prieš ketverius metus kaip OEM lazerių programos vadovas. Jo vadovaujama komanda idėjas pavertė galutiniais pramonei skirtais produktais. Nuo pernai Aldas Juronis vadovavo ir visam lazerių gamybos skyriui.

Aldas Juronis turi daugiau nei 20 metų patirties versle – yra vadovavęs dideliems padaliniams aviacijos srityje, taip pat savo įsteigtai įmonei. Vadovavimą bendrovės „Ekspla“ gamybos skyriui perima Ingrida Navickienė.

Apie UAB „Ekspla“

UAB „Ekspla“ – pasauliniu mastu viena žymiausių ultratrumpųjų impulsų lazerių ir jų sistemų kūrimo bei gamybos bendrovių, pelniusių daug prestižinių apdovanojimų visame pasaulyje ir Lietuvoje.

„Ekspla“ lazeriai ir sistemos taikomi labai plačiai. Šie prietaisai naudojami NASA, Kembridžo  laboratorijose, gamybos linijose, puslaidininkių, mokslo medicinos pramonės ir medicinos prietaisų industrijose.

Šiais lietuviškais lazeriais žymiausiuose pasaulio mokslo centruose ir laboratorijose tiriamos medžiagų savybės, o viena iš taikymo sričių – fotoakustiniai vėžio tyrimai. Šiuo metu bendrovėje „Ekspla“  dirba virš 140 darbuotojų.

Pranešimą paskelbė: Anželika Voinė, UAB „EKSPLA“
Lazerių gamybos UAB „Ekspla“ – vadovų rotacija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)