Finansai

Ledų sezonas jau prasidėjo: ką renkasi lietuviai?

Ne paslaptis – atėję šiltesni orai iškart didina ledų pardavimus. Vien per pirmuosius ketverius šių metų mėnesius lietuviškame prekybos tinkle „Maxima“ buvo parduota 5,9 mln. porcijų ledų. Augimas įprastai prasideda dar balandžio mėnesį, o pikas pasiekiamas birželį.

„Iš tiesų ledai yra perkami ištisus metus, žinoma, mažiausi pardavimai būna žiemą – gruodžio mėnesį. O štai didžiausius pardavimus pastebime nuo balandžio iki rugsėjo, tai rodo paskutinių penkerių metų duomenys“, – dalijasi „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Beje, įdomu tai, kad 2019 m. ledų parduota keliais procentais mažiau nei 2018 m. O 2018 m., palyginti su 2017 m., ledų pardavimai išaugo net 29 proc. Pernai viso parduota virš 38 mln. porcijų ledų.

„Pernai populiariausi buvo ledai puodelyje be augalinių riebalų, ledai ant pagaliuko be augalinių riebalų bei ledai puodelyje su augaliniais riebalais. Veganiški ledai mūsų asortimente atsirado prieš kelerius metus, tačiau matome, kad jų pardavimai jau spėjo išaugti“, –  priduria V. Drulienė.

O štai „Maximos“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalijasi nesudėtingu, tačiau išskirtiniu ledų receptu.

Braškiniai ledai su mėtomis, šokoladiniu glaistu ir riešutais

Jums reikės:

2 puodelių pieno;

2 puodelių riebios grietinėlės;

100 ml grietinėlės;

1 puodelio cukraus;

žiupsnelio druskos;

2 puodelių trintų braškių;

saujos metų lapelių;

200 g pieniško šokolado;

saujos migdolų.

Visus ingredientus, išskyrus šokoladą ir riešutus, sudėkite į dubenį ir gerai išplakite iki vientisos masės. Sudėkite į ledų aparatą ir sušaldykite. Jei ledų aparato neturite, ledų masę sukrėskite į indrą, tinkamą laikymui šaldymo kameroje. Kas pusvalandį masę pamaišykite, šitaip joje bus mažiau ledo kristalų. Indą geriau rinkitės plastmasinį, jame ledai stings tolygiai.

„Migdolus susmulkinkite, paskrudinkite įkaitintoje sausoje keptuvėje. Dubenyje virš garų vonelės ištirpinkite šokoladą ir grietinėlę. Ledų rutuliukus patiekite dubenėlyje, užpylę tirpdytu šokoladu ir apibarstę skrudintais migdolais. Skanaus!“,  dalijasi B. Baratinskaitė.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Ledų sezonas jau prasidėjo: ką renkasi lietuviai?

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)