Finansai

Leidykla „Alma littera“, knygynai „Pegasas“ ir „ALG logistika“ turės naują savininką

Didžiausia Baltijos šalyse knygų leidybos ir prekybos įmonių grupė „AL Holdingas“ pasirašė sutartį dėl leidyklos „Alma littera“, knygynų tinklo „Pegasas“ ir logistikos bendrovės „ALG logistika“ pardavimo. Bendrovių pirkėjas ‒ fondas „BaltCap Private Equity Fund III“, priklausantis tarptautinio privataus kapitalo fondų valdytojui „BaltCap“.

Ambicija – augti už Lietuvos ribų

„Leidykla „Alma littera“ buvo pirmoji įmonė, aplink kurią kūriau ir auginau kitus verslus: išplėtėme knygynų tinklą, išvystėme efektyviai paslaugas teikiančią logistikos įmonę. Esu dėkingas kiekvienam mūsų darbuotojui – jų patirtis ir atsidavimas leido mums užaugti ir tapti savo srities lyderiais Baltijos šalyse.

Šiems verslams atidaviau daugiau nei 30 metų – tai stiprios ir savarankiškos bendrovės, kurias galiu drąsiai perleisti į naujas rankas“, ‒ sako „AL Holdingas“ vadovas Arvydas Andrijauskas.

Anot jo, tarptautinių fondų valdytojo dėmesys rodo, kad holdingo struktūroje pavyko sukurti tvarius, vertę generuojančius, investuotojams patrauklius verslus. Taip pat tikimasi, jog naujasis akcininkas padės įmonėms siekti ambicingų augimo tikslų tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

„Investuojame į įmonių grupę su didele patirtimi ir stipriais prekės ženklais Lietuvos knygų leidybos, prekybos ir platinimo rinkose. Tikime, kad kaip rinkos lyderiai, šios įmonės yra pasirengusios augti ir toliau. Matome didelį skaitmeninio platinimo potencialą ir galimybes, kurias atveria nauji knygų formatai“, ‒ teigia „BaltCap“ partneris Oliveris Kullmanas.

Strateginiai tikslai nesikeis

Neskelbiamos vertės sandoris turėtų būti baigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą, kurį tikimasi gauti per 1-2 mėnesius. Planuojama, jog visų įmonių veiklos sritys bei strateginiai planai išlieka tie patys.

Įmonių darbuotojai ryškių pokyčių nepajus, nesikeis ir dabartinė leidyklos, knygynų tinklo ir logistikos bendrovės vadovų komanda.

„Alma littera“, „Pegasas“ ir „ALG logistika“ įsigyjantis „BaltCap“ – didžiausias privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytojas Baltijos šalyse, investavęs į daugiau nei 100 įmonių Europoje bei pritraukęs virš 700 mln. eurų kapitalo.

„BaltCap Private Equity Fund III“ (BPEF III) investuoja į inovatyvias Baltijos šalių įmones, remdamasis „įsigyk ir augink“ strategija. BPEF III įkurtas bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF), veikiančiu  per Baltijos inovacijų fondą 2 (BIF 2). Pastarasis yra Baltijos šalių vyriausybių bei EIF projektas. Į BPEF III taip pat investavo ERPB, LHV ir SEB pensijų fondai, Suomijos fondų valdytojas „eQ Asset Management“ bei šeimos biurai.

Pranešimą paskelbė: Justina Kazragytė, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)