Finansai

„Lidl Lietuva“ trečius metus iš eilės pateko tarp geriausių šalies ir Europos darbdavių

Prekybos tinklas „Lidl“ ir vėl sulaukė pripažinimo Lietuvoje bei Europoje. Jau trečius metus iš eilės organizacija yra įvertinama kaip geriausias darbdavys – sausio pradžioje prekybos tinklui suteikti prestižiniai „Top Employer 2021 Lietuva“ ir „Top Employer 2021 Europe“ sertifikatai, kurie yra skiriami įmonėms už ypatingai geras darbo sąlygas.

„Lidl Lietuva“ generalinio direktoriaus Radostin Roussev-Peine teigimu, šis jau trečiąkart gaunamas įvertinimas patvirtina, kad įmonė darbuotojams suteikiamas sąlygas ne tik išlaiko tokiame pačiame aukštame lygyje, bet ir nuolat jas gerina.

„Top Employer 2021 Lietuva“ ir „Top Employer 2021 Europe“ sertifikatai yra ne tik mūsų pastangų darbuotojų gerovės srityje pripažinimas, bet ir kasmetinis iššūkis, kurį keliame sau kaip organizacijai. Tai yra dar vienas įrodymas, kad per šiuos metus paaugome kaip komanda ir einame teisingu keliu“, – sako R. Roussev-Peine.

Anot „Lidl Lietuva“ generalinio direktoriaus, geriausio darbdavio įvertinimo nebūtų įmanoma pasiekti ir be geriausios komandos: „Mūsų prekybos tinklas per daugiau nei ketverius metus spėjo tapti svarbia Lietuvos ekonomikos dalimi – 54-iose parduotuvėse visoje šalyje dirba daugiau nei 2300 darbuotojų, kuriems kasdien skiriame ypatingą dėmesį. Papildomą rūpestį norėjome parodyti ir šia svarbia proga, tačiau kadangi to negalėjome padaryti gyvai, nusprendėme komandos nariams padėkoti kitaip – padovanojome jiems trijų mėnesių filmų peržiūros prenumeratą vienoje iš namų kino platformų. Tikimės, kad geriausių filmų peržiūros artimųjų apsuptyje sukurs daugybę įsimintinų akimirkų.“

Augina tiek asmenybes, tiek organizaciją

Pasak „Lidl Lietuva“ personalo vadovės Sandros Savickienės, „Top Employer Lietuva“ ir „Top Employer Europe“ sertifikavimas kiekvienais metais reikalauja kruopštaus pasiruošimo, o šio proceso metu yra išsamiai vertinamos įvairios personalo valdymo praktikos. Jos teigimu, metai iš metų gaunami prestižiniai sertifikatai itin daug reiškia tiek visai „Lidl Lietuva“ organizacijai, tiek kiekvienam darbuotojui ar karjerą norinčiam pradėti šalies gyventojui.

„Kasmet siekdami šių sertifikatų įrodome, kad aukšti žmogiškųjų išteklių standartai mūsų organizacijoje nepakito arba pagerėjo, o tai – didžiulis postūmis į priekį esamiems darbuotojams ir potencialiems kandidatams. „Top Employer“ pripažinimas yra „Lidl Lietuva“ vidinės atmosferos atspindys, atskleidžiantis, kad čia kasdien kuriame ne tik darbuotojus įvertinančią aplinką, bet ir komandos narių profesiniam ir asmeniniam tobulėjimui palankią terpę. O sudarydami galimybes augti kiekvienam individualiai, augame ir kaip organizacija“, – akcentuoja S. Savickienė.

Darbuotojų gerovei – vienas didžiausių atlyginimų rinkoje ir papildomos naudos

„Lidl Lietuva“ personalo vadovė priduria, kad bene pagrindinis faktorius, auginantis pozityvią darbo kultūrą ir motyvuotą darbuotoją, yra jo darbo įvertinimas, o tai padaryti padeda vienas didžiausių atlyginimų mažmeninės prekybos rinkoje ir speciali motyvacinių priedų sistema.

„Atitinkamas atlygis už atliktą darbą – vienas geriausių būdų įvertinti darbuotoją. „Rekvizitai.lt“ lapkričio mėnesio duomenys rodo, kad „Lidl Lietuva“ siūlomas vidutinis darbo užmokestis siekia 1770,26 eurų ir yra daugiau nei trečdaliu didesnis už antroje vietoje esančio prekybos tinklo, – akcentuoja specialistė.

– Papildomai, darbuotojams skiriamos motyvacinės priemonės leidžia užtikrinti, kad mūsų dėkingumas už jų įdedamas pastangas nebūtų vien tik žodinis. Pernai darbuotojams suteiktų papildomų motyvacinių priedų ir kitų naudų vertė viršijo 2 mln. eurų. Didžiąją dalį šios sumos sudarė motyvaciniai priedai parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams, o likusią sumą – investicijos į papildomą sveikatos draudimą bei išplėstą darbuotojų naudų krepšelį.“

Įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 2,3 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 54 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose –  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.

Pranešimą paskelbė: Rasa Aleškevičiūtė, UAB „Gravitas Partners”
„Lidl Lietuva“ trečius metus iš eilės pateko tarp geriausių šalies ir Europos darbdavių

(Perskaityta per mėnesį: 8, iš jų šiandien: 1.)