Finansai

„Lidl“ taromatuose – dar daugiau aukojimo galimybių

Prekybos tinklo „Lidl“ taromatuose Lietuvoje klientai nuo šiol turi dar vieną galimybę paaukoti už atiduotą daugkartinę tarą gautus pinigus. Iki šiol užstatą, kurį pirkėjai atgaudavo grąžinę pakuotes per užstato sistemą,  vos vieno mygtuko paspaudimu galėjo paaukoti vaikų dienos centrams, o nuo dabar – ir „Sengirės fondui“, besirūpinančiam šimtamečių miškų išsaugojimu. „Lidl Lietuva“ tokiu būdu prisijungia prie VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) iniciatyvos „Keisk tarą į šlamančius“, kurios metu visuose Lietuvos taromatuose atsiranda galimybė aukoti fondo veiklai.

„Paaukoti nusprendę pirkėjai už užstatą gautą sumą išskirtinai skirdavo vaikų dienos centrams, o dabar turime galimybę prisidėti ir prie dar vienos kilnios iniciatyvos – senųjų miškų išsaugojimo. Skaičiuojama, kad „Sengirės fondas“ už dešimt grąžintų taros vienetų išsaugos po 1 kvadratinį metrą seno miško. Jei „Sengirės fondui“ atiteks konkreti pinigų suma, kurią pirkėjai paaukoja, tai vaikų dienos centrams aukojamus pinigus, kaip iki šiol, „Lidl“ padvigubins savo iniciatyva. Džiaugiamės aukojančiųjų aktyvumu – nuo šio projekto pradžios dienos centrams surinkta suma siekia jau beveik pusę milijono eurų“, – teigia „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Režisieriaus Mindaugo Survilos įkurtas „Sengirės fondas“ kasmet išperka seno miško plotus, tapsiančius sengire. Sengirė – tai ilgaamžis ir įvairiarūšis, be žmogaus įsikišimo atsikuriantis miškas, kurio bent kelios kartos yra natūraliai pasikeitusios. Jame yra daug senų stambių medžių, gausu negyvos, bet daugeliui mikroorganizmų ar gyvūnų namais tapusios medienos.  Dėl aktyvios žmogaus veiklos, 80 proc. Lietuvos ploto sudariusios sengirės išnyko, o su jomis – ir daugelis jose gyvenusių augalų ir gyvūnų rūšių. 

Fondas jau globoja virš 84 hektarų senųjų miškų, saugomų miškų amžius – nuo 60 iki 160 metų.

Beveik 6 metus padeda kurti vaikams saugią aplinką

Prisidėti parama „Lidl“ taromatuose galima jau beveik 6 metus. Galimybę aukoti vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms už užstatą gautą sumą prekybos tinklas „Lidl“ savo pirkėjams suteikė dar 2017 metais. Anot A. Bubnelio, tai pirkėjai galės daryti ir toliau, o ši parama, savo ruožtu, visada yra dviguba.

„Visi paaukoti ir „Lidl Lietuva“ padvigubinti pinigai ir toliau lygiomis dalimis bus pervedami trims vaikų dienos centrais besirūpinančioms organizacijoms: „Gelbėkit vaikus“, „Caritas“ ir Maltos ordino pagalbos tarnybai. Pastebime, kad kasmet vis daugiau pirkėjų pasinaudoja šia galimybe aukoti ir taip prisideda prie saugesnės aplinkos vaikams“, – pasakoja „Lidl Lietuva“ komunikacijos vadovas.  

Surinkta parama skiriama tiek patalpų įrengimui ir atnaujinimu, tiek turiningesnio vaikų laisvalaikio organizavimui, pavyzdžiui, papildomiems edukaciniams užsiėmimams, piešimo ar sporto priemonėms, stovykloms ar išvykoms, taip pat psichoterapeutų, užimtumo specialistų paslaugoms apmokėti. Be to, 2022 metais vaikų dienos centruose pradėjus lankytis ukrainiečių vaikams, parama tapo dar labiau reikalinga.

Skaičiuojama, kad vaikų dienos centrams skirti pinigai kasdien padeda daugiau nei 10 tūkstančių vaikų – tiek jų po pamokų kasdien grįžta į šaltus ir nedraugiškus namus. Dienos centruose vaikai gali saugiai praleisti laiką po pamokų, pavalgyti, pažaisti su draugais, paruošti pamokas bei pabendrauti. Lankant dienos centrus gerėja vaikų fizinė ir emocinė sveikata, bendravimo įgūdžiai, mokymosi motyvacija ir rezultatai.

Lietuvoje šiuo metu galima aukoti 71 „Lidl“ parduotuvėje 26 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Pranešimą paskelbė: Matas Žutautas, UAB „coagency”

„Lidl“ taromatuose – dar daugiau aukojimo galimybių

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)