Finansai

Lietuva surengs tarptautinę konferenciją dėl Ukrainos atstatymo

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva liepos 12 d. Vilniuje organizuojamas tarptautinis renginys Rebuild Ukraine. Konferencijos metu politinių sprendimų priėmėjai, verslo ir ekspertų bendruomenės atstovai diskutuos apie Ukrainos atkūrimo planus.

Rusijos vykdomas karas prieš Ukrainą pražudė dešimtis tūkstančių nekaltų žmonių, privertė iš šalies pasitraukti milijonus gyventojų ir sukėlė šimtais milijardų eurų skaičiuojamus nuostolius šalies infrastruktūrai.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė įsitikinusi, kad Lietuva gali pademonstruoti lyderystę visam pasauliui teikdama ne tik karinę ir politinę paramą Ukrainai ir jos žmonėms, bet ir pasiūlymus dėl Ukrainos infrastruktūros ir ekonomikos atkūrimo.

Būdama viena artimiausių Ukrainos partnerių, Lietuva kviečia visus, neabejingus Ukrainos ateičiai, ryžtingai imtis sugriautos šalies infrastruktūros atstatymo darbų.

„Konferencijos metu kartu su partneriais iš Ukrainos ir Europos Sąjungos ieškome veiksmingų ir tvarių sprendimų, siekdami numatyti skubiausius atstatymo darbus ir ilgalaikius uždavinius, kurie visų mūsų laukia po Ukrainos pergalės kare prieš Rusiją“, – sako A. Armonaitė.  

Pasak ministrės, būtina skubiai atkurti valstybės funkcionavimui kritiškai svarbią infrastruktūrą. Svarbiausias prioritetas –  ligoninių ir poliklinikų, kelių ir tiltų, vandens, elektros, dujų ir šildymo tiekimą užtikrinančios infrastruktūros atnaujinimas.

„Šiuo metu Lietuvoje su verslo ir kitais socialiniais partneriais aktyviai diskutuojama apie galimas investicijas į Ukrainos infrastruktūros atnaujinimą. Taip pat ieškoma tinkamiausio šių darbų finansavimo modelio, kad būtų užtikrintas skaidrus ir efektyvus lėšų panaudojimas“, – teigia A. Armonaitė.

Kita svarbi tema – Ukrainos atkūrimas po karo, siejamas ne tik su pastatų ir infrastruktūros atstatymu, bet ir su institucijų modernizavimu, ekonomikos atsigavimu. Kuriama nauja platforma ir nauja finansinė priemonė Rebuilt Ukraine facility, kuri turėtų konsoliduoti visą paramą, įskaitant ir tą, kurią teiktų tarptautinės institucijos bei Europos Sąjungos valstybės narės.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)