Finansai

Lietuviškų agurkų populiarumas žiemą auga: įsigijo beveik milijoną

Jau trečius metus iš eilės net ir žiemą prekybos tinklo „Maxima“ lentynose klientai gali įsigyti lietuviškų agurkų. Taikydami modernias technologijas žiemos metu šiltnamiuose augintojai sukuria tokias sąlygas agurkams, kad ir viduržiemį šios daržovės jaučiasi taip lyg vasarą. Lietuvišką produkciją vertina ir klientai – pernai gruodį, palyginti su 2018 metais, būtent lietuviškų ilgavaisių klientai įsigijo keturis kartus daugiau. Tuo metu lenkiškų po danga užaugintų ilgavaisių agurkų populiarumas nežymiai sumažėjo.

„Pastebime, kad klientai per pastaruosius metus labai pamėgo ilgavaisius agurkus, nors vasarą trumpavaisiai agurkai vis dar populiaresni. Svarbiausias veiksnys pirkėjams renkantis daržoves yra šviežumas. Jos iš Lietuvos ūkių mūsų parduotuvių lentynas pasiekia tą pačią ar kitą dieną po skynimo, priklausomai nuo daržovių. Savo pirkėjams visada siekiame pasiūlyti didžiausią lietuviškų daržovių asortimentą ištisus metus“, – sako Vilma Drulienė, „Maximos“ komercijos vadovė.

Nuo gruodžio iki sausio pabaigos klientai „Maximos“ parduotuvėse įsigijo beveik milijoną tokių lietuviškų šiltnamiuose užaugintų agurkų. Šiuo metu vienas ilgavaisis agurkas kainuoja 1,19 Eur. Iš viso asortimente galima rasti po lygiai – po keturias ilgavaisių ir trumpavaisių agurkų rūšis. Vieni iš jų, mažieji agurkai, į Lietuvą atkeliauja net iš Ispanijos.

Beje, po bulvės ir pomidoro, agurkas yra viena populiariausių daržovių, gal dėl to, kad jų istorija mūsų šalyje siekia viduramžius. XIV a. kunigaikštis Vytautas į Lietuvą atsivežė karaimus, o su jais atkeliavo ir agurkai. Karaimai gyveno ne tik Trakuose, bet ir Krekenavos ir Naujamiesčio apylinkėse, o vertėsi jie būtent agurkų auginimu: šių paslapčių niekam neišduodavo. Netoli yra Kėdainiai, kurie iki dabar vadinami agurkų sostine. Tose vietovėse būta net ir didikų, pavardė Ogurkas arba Agurkas, o vėlesniais laikais, dar prieš 100 metų, kiekvienas save gerbiantis prekybininkas turėjo statinių su sūdytais agurkais.

Trumpavaisių agurkų reikės palaukti

Į „Maximos“ parduotuves lietuviškos daržovės atkeliauja iš didžiausios šalies šiltnamių bendrovės „Kietaviškių gausa“. Pasak Bitės Valatkaitės, „Kietaviškių gausos“ marketingo ir komunikacijos vadovės, jų auginami ilgavaisiai agurkai tobulai tinkai maisto gamybai, salotoms. Juos savo patiekalų gamybai dažniausiai renkasi ir restoranai.

„Savo šiltnamiuose esame įrengę modernias technologijas, kad agurkus galėtume auginti visus metus. Jiems sukuriama vasaros temperatūra, todėl agurkai galvoja, kad dabar vasara ir reikia augti tokiais pat tempais kaip ir per Jonines“, – sako B. Valatkaitė.

Tiesa, kol kas daugiau iššūkių kyla su klientų itin mėgstamais trumpavaisiais lietuviškais agurkais – jų stabilaus tiekimo augintojai žiemos metu dar negali užtikrinti.

„Trumpavaisių agurkų turėtume sulaukti ankstyvą pavasarį. Suprantame, kad visi jų ilgisi, šie agurkai puikiai tinka užkandžiams. Deja, mūsų klimato sąlygomis dar ne viską galima užauginti žiemos mėnesiais. Tačiau technologijoms ir mokslui sparčiai tobulėjant, lietuvių augintojai turi vis daugiau galimybių vietines daržoves tiekti vis ilgiau“,  – teigia B. Valatkaitė, „Kietaviškių gausos“ marketingo ir komunikacijos vadovė.

Agurkų auginimas „Kietaviškių gausoje“ susideda iš dviejų etapų: sėklos sudaiginimo ir auginimo. Sėklai išdygti ir pasiruošti sodinimui reikia 2 savaičių. O vėliau, priklausant nuo metų laiko, agurkai užauga per dvi savaites vasarą ir per tris – žiemą. Pastaraisiais metais pasitaikanti šilta žiema daro ne tik teigiamą, bet ir neigiamą įtaką šiltnamiuose auginamai produkcijai. Dėl šiltos žiemos sunaudojama mažiau energijos išteklių, tačiau kaštai gerokai išauga augalų apsaugos nuo kenkėjų srityje. Kai laukia nespaudžia šaltis, kenkėjų kiaušinėliai neišnyksta ir greičiau dauginasi bei skinasi kelią prie augalų kaip ir vasarą. Dėl to gamintojai skiria didesnius išteklius ir pajėgas kovai su kenkėjais.

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia beveik pustrečio šimto „Maximos“ parduotuvių, kuriose dirba apie 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”
Lietuviškų agurkų populiarumas žiemą auga: įsigijo beveik milijoną

(Perskaityta per mėnesį: 50, iš jų šiandien: 1.)