Finansai

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patikslino sumą, kurią Lietuvos automobilių kelių direkcija turi sumokėti bendrovei „Šiaulių plentas“

Teisės firmos „Sorainen“ vyresnysis teisininkas, advokatas Laurynas Lukošiūnas

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) sausio pradžioje paskubėjo viešai pranešti, kad neva bendrovė „Šiaulių plentas“ turi mokėti LAKD 41 tūkst. eurų, nes anksčiau buvo gavusi iš direkcijos didesnę sumą delspinigių nei priteisti 152,2 tūkst. eurų. 2023 m. sausio 25 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) patikslino priteistą sumą – viso bendrovei „Šiaulių plentas“ iš LAKD priteista 235 146 eurai neteisėtai įskaitytų netesybų, 8 proc. dydžio metinių palūkanų ir bylinėjimosi išlaidos.  

„Svarbu, kad LAKD veiksmai dėl delspinigių skaičiavimo ir įskaitymo teismų neteisėtais yra pripažįstami ne pirmą kartą. Norisi tikėti, kad pagaliau, kilus analogiškiems klausimams ateityje, bus atsižvelgta į galutinius kasacinės instancijos teismo išaiškinimus dėl protingo dydžio delspinigių ir tinkamo bendradarbiavimo su rangovais“, – komentuoja bendrovei „Šiaulių plentas“ atstovaujantis teisės firmos „Sorainen“ partneris, advokatas Laurynas Lukošiūnas.

LAT išaiškino, kad delspinigių skaičiavimas nuo visos sutarties kainos yra neteisingas ir nesąžiningas. Delspinigiai skaičiuotini nuo pradelstos įvykdyti prievolės vertės. LAT atmetė LAKD argumentus, kad viešojo pirkimo sutartyse įtvirtintų netesybų mažinimas iš principo yra negalimas ir konkrečiu atveju ženkliai sumažino netesybas.

Pranešimą paskelbė: Karolis Adamonis, UAB „INK agency“
Lietuvos Aukščiausiasis Teismas patikslino sumą, kurią Lietuvos automobilių kelių direkcija turi sumokėti bendrovei „Šiaulių plentas“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)