Finansai

„Lietuvos draudimas“ teiks verslo turto draudimo paslaugas Kruonio hidroakumuliacinei elektrinei

Didžiausia Baltijos šalyse ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ laimėjo skelbtą konkursą ir pradėjo teikti verslo turto draudimo paslaugas Kruonio hidroakumuliacinei elektrinei (Kruonio HAE).

Kruonio HAE yra strateginės reikšmės objektas, kurį valdo bendrovė „Ignitis gamyba“, vykdanti elektros energijos gamybos veiklą. Ši vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse yra unikali savo geba 12 valandų visai Lietuvai nepertraukiamai tiekti elektros energiją 900 MW galia.

„Džiaugiamės, galėdami ilgametį savo įdirbį draudimo srityje panaudoti teikdami verslo draudimo apsaugos sprendimus strateginę reikšmę turinčiam Lietuvos objektui. Tikimės, kad tai prisidės prie šalies energetikos sistemos patikimumo ir saugumo užtikrinimo“, − sako Simonas Lisauskas, „Lietuvos draudimo“ Verslo klientų departamento direktorius.

Kruonio HAE teikia dažnio atkūrimo rezervo paslaugą ir su dažnio reguliavimu ir balansavimu nesusijusią įtampos valdymo paslaugą, balansuoja elektros gamybos ir suvartojimo skirtumą šalyje. Kruonio HAE taip pat teikia avarijų energetikos sistemoje prevencijos bei jų likvidavimo būtinąsias paslaugas.

Šalies energetinės sistemos apkrovai sumažėjus susidaro gaminamos elektros energijos perteklius (pavyzdžiui, nakties metu), ir tuo metu Kruonio HAE veikia siurblio režimu – naudodama perteklinę elektros energiją pumpuoja vandenį iš Kauno marių į aukštutinį dirbtinį rezervuarą, taip sukaupdama vandens potencinę energiją. Dienos metu išaugus energijos poreikiui, Kruonio HAE gali dirbti kaip įprasta hidroelektrinė – leisdama vandenį iš aukštutinio baseino ji gamina papildomą elektros energiją.

Pirmasis Kruonio HAE agregatas buvo paleistas 1992 m., ir šiuo metu jų iš viso veikia keturi. Elektrinės vamzdžiais vienu metu gali tekėti keturios Nemuno dydžio upės, o 100 metrų aukščiau Kauno marių lygio įrengtas aukštutinis baseinas užima 303 hektarus, t. y. beveik 350 futbolo aikščių plotą.

Pranešimą paskelbė: Saulius Abraškevičius, Lietuvos draudimas, AB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)