Finansai

Lietuvos kompanija sužibėjo Italijoje: pristatytas analogų pasaulyje neturintis eksperimentinis projektas

Viename pagrindinių Italijos ir Europos sausumos uostų „Interporto Padova“ garsiai skambėjo Lietuvoje veikiančios įmonės „OmnisPower“ vardas. Didžiausiame Europoje sausumos uoste iškilmingai pirmadienį atidarytas unikaliausias saulės jėgainių parkas pasaulyje.

Analogų pasaulyje neturintis eksperimentinis projektas, kurį sukūrė ir įgyvendino Lietuvos įmonė, užtikrins energetinę nepriklausomybę verslo partneriui – strateginės reikšmės Europos uostui. Nauja fotovoltinė elektrinė tieks žalią, pačių pasigamintą elektros energiją, visą parą:  24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę.

Nauja eksperimentinė elektrinė, kurią pastatė bendrovė „OmnisPower”, unikali tuo, kad joje yra fotovoltinių plokščių gaminamos elektros energijos kaupimo sistema, todėl energijos galima gauti net ir naktį arba tada, kai oro sąlygos neleidžia jos pagaminti tiek, kiek reikia terminalo poreikiams patenkinti. Tai pirmoji tokia sistema, įrengta terminale ar uoste Italijoje.  

„Šis projektas – tiesiog stulbinantis pasiekimas, kuris įrodo technologijų ir inovacijų galybę. Analogų pasaulyje neturintis saulės jėgainių parkas – drąsus eksperimentas, kuris neabejotinai sudrebins ir pakeis viso pasaulio požiūrį į tvarumo siekį.

Šiandien, kai socialinė atsakomybė ir gamtos išsaugojimas yra viso pasaulio prioritetas, šis projektas yra įkvepiantis pavyzdys ne tik Europai, bet ir visam globaliam pasauliui“, – Italijoje  teigė vienos lyderiaujančių Europoje atsinaujinančios energetikos kompanijų „OmnisPower“ generalinė direktorė Orinta Eivaitė. 

Išskirtinis projektas buvo pristatytas „Interporto Padova“ 50 metų jubiliejaus renginyje, kuriame dalyvavo daug žinomų kompanijų bei valdžios atstovų. 

Italai įvertino strateginę projekto reikšmę

„Interporto Padova“ yra technologiškai pažangiausias Italijos uostas, jungiantis Paduvą su pagrindiniais Italijos ir Europos uostais bei svarbiais Vidurio ir Šiaurės Europos sausumos terminalais. Uostas kasmet aptarnauja apie 8.000 krovininių traukinių ir 500.000 konteinerių. Valstybės valdoma bendrovė jau daugelį metų dirba pelningai: 2022 m. apyvarta siekė 35,7 mln. eurų.  

Veneto regiono viceprezidentė Elisa De Berti įvertino šio uosto infrastruktūros strateginę reikšmę ne tik Veneto regionui ir Italijai, bet ir tarptautiniu mastu. Ji teigė, kad investicijos į tvarumą yra labai svarbios.

„Interporto Padova” prezidentas Franco Pasqualetti, kalbėdamas šventės, vykusios istoriniuose Paduvos universiteto Bo rūmuose, metu teigė, kad įgyvendintas eksperimentinis projektas yra dar vienas žingsnis ir kokybinis šuolis tvarumo link, kuris padės padidinti terminalo našumą, kad jis atitiktų rinkos poreikius bei mažintų poveikį aplinkai. Tokia turėtų būti šiuolaikinė logistika. 

Per pastaruosius 15 metų uostas investavo apie 100 mln. eurų į pažangią infrastruktūrą ir valdymo bei technologines naujoves.

„Todėl šiandien esame pažangiausias krovinių gabenimo miestelis Italijoje”, – džiaugiasi  „Interporto Padova” direktorius Roberto Tosetto ir viliasi, kad investicijos į alternatyvius energijos šaltinius netrukus leis tapti savarankiškais.

Įdarbino ir dirbtinį intelektą

Eksperimentinio projekto „vinis“ – pažangi „OmnisPower“ energijos skirstymo sistema. Visoms „Interporto Padova“ operacijoms reikalingas nuolatinis 20 MW galios energijos tiekimas. Dalis energijos gaunama iš tradicinių energijos šaltinių, tačiau didžioji dalis – iš atsinaujinančios energetikos. Lemiamas vaidmuo tenka „OmnisPower“ novatoriškai technologijai.

Šiuose procesuose įdarbintas ir dirbtinis intelektas, kuris optimizuoja energijos srautus, todėl jie tampa efektyvesni, patikimesni ir draugiškesni aplinkai. Dirbtinis intelektas analizuodamas paros laiką ir oro sąlygas pritaiko elektros srautą prie uosto poreikių. Tai ateities sprendimai ne tik logistikai.

Įgyvendindami šį projektą „Interporto Padova“ ir „OmnisPower“ ėmėsi itin drąsaus eksperimento, kurio tikslas – pasiekti visišką savarankiškumą, o gal net ir atjungti terminalą nuo viešojo elektros tinklo bei padidinti uosto konkurencingumą, kai kainos elektros rinkoje yra tokios neprognozuojamos.

„Šis projektas yra unikalus ir pirmasis Europoje. Ateity su partneriais planuojame įgyvendinti dar kelis projektus, kuriuose neatsiejama projekto sėkmės dalimi taps dirbtinis intelektas. Unikalus „Interporto Padova“ projektas parodė, kad nepriklausomais nuo visuomeninio tiekėjo artimiausiu metu galės tapti kiekviena įmonė, valstybinis objektas ar privatus namų ūkis,” – po atidarymo žurnalistamas sakė „OmnisPower“ vadovė Orinta Eivaitė. 

Įmonė stiprina pozicijas Europoje – stato gamyklą Italijoje

„OmnisPower“ įmonių grupė – viena iš lyderių Europoje, gaminanti saulės elektrines, baterijas ir inverterius. Ši kompanija itin pasižymi inovatyvumu naujų technologijų, mokslinių tyrimų ir konkurencingų atsinaujinančios energetikos produktų kūrimo srityje.

Daugiau nei dešimtmetį veikianti ir didelę tarptautinę patirtį turinti kompanija „OmnisPower“ plečia veiklą, didina investicijas ir siekia dar stipriau įsitvirtinti Europoje.

Iki šių metų galo Italijoje bus atidaryta pirmoji naujos kartos saulės modulių gamykla, kurios gamybinis pajėgumas sieks 500 MW per metus. Čia veiks didelių investicijų pareikalavusios išskirtinės fotovoltinių plokščių gamybos linijos, kurios bus visiškai automatizuotos ir robotizuotos. Bus įdarbintas dirbtinis intelektas, kuris padės valdyti fotovoltines sistemas tiek namų ūkiams, tiek pramonės ir energetikos įmonėms.

Sparčiai auganti ir vis stiprėjanti įmonė jau turi savo biurus Italijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Skandinavijos šalyse bei daugybę partnerių visame pasaulyje.

Kuria inovacijas – naujos kartos dvipusius saulės modulius

„OmnisPower“ kompanija išsiskiria inovatyviausių produktų kūrimu, moderniausių technologijų diegimu, dirbtinio intelekto įdarbinimu. Įmonė įkaitusią saulės elektrinių rinką drebina pristatydama vis daugiau inovacijų –  naujos kartos dvipusius saulės modulius „Top con N-Type“, kurie užtikrina efektyvesnę elektros energijos gamybą.

Šie moduliai neturi pirmiems metams paprastai būdingo staigaus gamybos efektyvumo mažėjimo, vadinamosios degradacijos. Viena iš esminių šių naujos kartos saulės modulių savybių – per metus modulių efektyvumas sumažėja vos iki 0,4%.

„Top con N-Type“ saulės moduliai yra atsparesni aukštai temperatūrai ir elektrą gamina tolygiai net ir karščiausiomis dienomis. Šie saulės moduliai yra efektyvūs ir prie blogesnio apšvietimo bei pasižymi aukštesniu naudingumo koeficientu nei senesnės kartos „Perc type“ moduliai.

„OmnisPower“ saulės modulių gamyboje naudojamas tik aukštos kokybės „Saint-Gobain“ stiklas bei DU PONT plėvelė, tokiu būdu užtikrinant modulių ilgaamžiškumą. Tai yra faktoriai, dėl kurių „OmnisPower“ gaminiams suteikiama net 25–30 metų garantija. Aukštos kokybės stiklas leidžia „OmnisPower“ gaminti naujos kartos dvipusius saulės modulius kur kas lengvesnius nei kitų gamintojų.

„OmnisPower“ neapsiriboja vien įrangos gamyba, bendradarbiaujant su universitetais ir inovacijų kūrimo įmonėmis kuriamos naujos technologijos, kurios, kaip prognozuojama, taps tikra revoliucija rinkoje artimiausiu metu.

Kompanija „OmnisPower per artimiausius metus toliau planuoja intensyvią plėtrą Europos šalyse. Dar vieną gamyklą 2024 metais planuoja atidaryti Baltijos šalyse, o Italijoje kartu su rinkos lyderiais „HOYpower“ ateinančiais metais pradės inovatyvių baterijų gamybą. Kompanijos „OmnisPower“ ir „HOYPower“ sukūrė pažangią baterijos energijos kaupimo sistemą, kurią valdo dirbtinis intelektas.

Pranešimą paskelbė: Jovita Jarutienė, UAB RYŠIAI SU VISUOMENE
Lietuvos kompanija sužibėjo Italijoje: pristatytas analogų pasaulyje neturintis eksperimentinis projektas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)