Finansai

Lietuvos kreditų valdymo bendrovė „Legal Balance“ fiksuoja solidų augimą

Lietuvos skolų valdymo ir išieškojimo bendrovė „Legal Balance“ šiemet fiksuoja augimą tiek namų, tiek bendrovei dar sąlyginai naujoje Latvijos rinkoje. Kalbėdamas apie šias dvi šalis, įmonės vadovas Marius Šlepetis sako, kad kitais metais daugiausiai dėmesio bus skiriama augimui klientų segmentuose, naujų paslaugų kūrime, dirbtinio intelekto diegime bei plėtrai naujoje rinkoje. Pagrindinis tikslas – užtikrinti patrauklią grąžą investuotojams ir akcininkams. 

Latvijos „Legal Balance“ 9 mėnesių EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją) šiemet, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo nuo 50 tūkst. Eur iki 352 tūkst. Eur. O ikimokestinis pelnas – nuo beveik 44 tūkst. Eur iki beveik 346 tūkst. Eur.

Visų metų pajamos Latvijoje, nepatikslintais duomenimis, turėtų siekti apie 1,2 mln. Eur. Pernai įmonės apyvarta šalyje kaimynėje sudarė 600 tūkst. Eur. 

Latvijoje įgauna pagreitį

Latvijoje „Legal Balance“ veikti pradėjo 2019 metais, bet pradžia, anot M. Šlepečio, buvo lėtoka. „Spartų rodiklių augimą fiksuojame nuo praėjusių metų rudens ir jis tolygus. Taip pat sėkmingai auginame ir skolų portfelių dalį. Ši sritis mūsų įmonei svarbi visose rinkose, kur jau veikiame ar ketiname plėstis“, – sako kreditų valdymo ekspertas.  

Anot „Legal Balance“ vadovo, gerus šių metų rezultatus lėmė įplaukos iš įsigytų portfelių, augimas tarpininkavimo bei internetinės platformos „Eskolos.lt“ segmente.

Pastaroji yra skolų valdymo savitarnos sistema, skirta fiziniams asmenims, dirbantiems individualiai, bei smulkiesiems verslininkams. Jie šioje platformoje gali registruoti skolininkus (tiek fizinius, tiek juridinius asmenis) ir prašyti „Legal Balance“ pagalbos atgaunant pinigus arba skolas įmonei tiesiog parduoti.

„Platformos „Eskolos.lt“ portfelis Latvijoje („Atgustinaudu.lv“) sudaro apie 4 mln. Eur. Platforma naudojasi 600 klientų. Palyginti, Lietuvoje turime apie 5 tūkst. klientų, o „Eskolos.lt“ portfelyje – per 20 mln. Eur“, – vardija M. Šlepetis.

Lietuva ir grupės rezultatas

Lietuvoje, palyginamuoju 9 mėnesių laikotarpiu, „Legal Balance“ EBITDA padidėjo nuo 1,2 mln. Eur pernai iki maždaug 1,9 mln. Eur šiemet. Trijų ketvirčių ikimokestinis pelnas augo beveik dvigubai – nuo 714 tūkst. Eur pernai iki 1,3 mln. Eur šiemet.

Visų einamųjų metų EBITDA planas Lietuvoje – pasiekti 2,5 mln. Eur. Visų praėjusių metų bendrovės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją sudarė 1,5 mln. Eur.

„Kalbant apie apyvartą bendrai, trijų ketvirčių pajamos Lietuvoje šiemet viršijo 4 mln. Eur. Pernai tuo pačiu metu turėjome apie 3,8 mln. Eur. Kol kas geriausias buvo trečiasis ketvirtis. Bet metai dar nesibaigė – paprastai mūsų versle aktyviausias būna paskutinis metų ketvirtis, kai žmonės stengiasi atsikratyti skolų ir naujus metus pradėti su švariu balansu“, – sako „Legal Balance“ vadovas.

Prognozuojama, kad šių metų pajamos Lietuvoje ir Latvijoje, turėtų siekti apie 7-8 mln. Eur. 2023-aisiais tikimasi pajamas išauginti iki 9-10 mln. Eur.

Kitų metų planas

Kitąmet portfelių segmente bendrovė planuoja žengti į apsaugotų paskolų rinką ir pirkti daugiau paskolų su užstatu. Taip pat žadama didinti apsukas esamame neapsaugotų paskolų segmente, ir tapti konkurencingu žaidėju draudimo bei telekomunikacijų sektoriuose, kurie drąsiai naudojasi tokių įmonių kaip „Legal Balance“ paslaugomis.

Su platforma „Eskolos.lt“ bendrovė ketina žengti į automobilių, aviacijos ir darbo ginčų sektorius.

„Norime plėsti savo veiklą ir atidaryti įmonę užsienio rinkoje, bet daugiau apie tai galėsime papasakoti kitąmet, kai jau būsime susidėlioję konkretesnį planą“, – užsimena pašnekovas.

Šiandien Latvijoje bendrovė iš viso turi 19 darbuotojų. Lietuvoje – 43.

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)