Finansai

Lietuvos paštas ir „Baltic Post“ susijungė

Lietuvos paštas ir „Baltic Post“ baigė bendrovių reorganizavimo procesą – nuo liepos mėnesio pastarosios veiklą perėmė Lietuvos paštas. Abiejų įmonių klientams niekas nesikeičia – jie ir toliau galės naudotis LP Express kurjerių paslaugomis bei siuntų savitarnos terminalais.

„Reorganizavimo procesas buvo būtinas, norint suefektyvinti abiejų įmonių veiklą ir supaprastinti procesus bei jų valdymą, todėl, pritarus bendrovių valdyboms ir Lietuvos pašto akcininko teises įgyvendinančiai Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai, buvo nuspręsta AB „Baltic Post“ prijungti prie AB Lietuvos pašto. Šis susijungimas – vienas iš nedaugelio šių metų balandžio viduryje pristatytos 2019–2023 m. strategijos įgyvendinimo žingsnių. Numatyti technologiniai ir procesiniai pokyčiai įmonėje leis suefektyvinti jos veiklą ir pagerinti darbo sąlygas įmonių grupės darbuotojams – tai šiuo metu yra mūsų prioritetas“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pasak jos, pirmi žingsniai jau žengti: šiemet du kartus bendrovės sąskaita keltas atlyginimas mažiausiai uždirbantiems darbuotojams (jis buvo keltas ir 2018 m. rugpjūčio mėn.), vidutinių ir mažų miestelių pėstiesiems laiškininkams jau išdalinti 206 elektriniai dviračiai, atnaujinami pašto skyriai, laiškininkai regionuose ir didžiuosiuose miestuose dirba išmaniosiomis planšetėmis, mobiliesiems laiškininkams  išdalinti nuomoti tarnybiniai automobiliai, kurie iki 2020 I ketvirčio bus pakeisti 440 visiškai naujais  automobiliais.

Be to, 2021 m. planuojamas įrengti pagrindinis, visiškai automatizuotas Vilniaus siuntų ir laiškų skirstymo centras, kuris pagerins pašto darbuotojų darbo sąlygas ir gerokai sutrumpins logistikos grandinę bei automatizuos daugumą procesų, tad siuntos kelias iki jos gavėjo labai pagreitės.

Įvykus bendrovių susijungimui, Lietuvos pašto prekės ženklas LP EXPRESS, su kuriuo vystoma kurjerių ir siuntų savitarnos terminalų veikla, veiks ir toliau, o klientai bus aptarnaujami įprasta tvarka.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Pranešimą paskelbė: Aušra Kurtkutė, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 15, iš jų šiandien: 1.)