Finansai

Lietuvos paštas – tarp gerosios valdysenos lyderių

Lietuvos paštui pirmą kartą atiteko aukščiausias A+ valdysenos įvertinimas Gerosios valdysenos indekse. Lyginant su praėjusiais metais, bendrovė indekso didelių įmonių kategorijoje padarė ženklų šuolį ir pakilo iš 12 į 5-ąją vietą. Šį indeksą kasmet skelbia Valdymo koordinavimo centras (VKC), vertinantis valstybės valdomų įmonių  skaidrumą, kolegialius organus ir strateginį planavimą.

„Pirmą kartą per indekso sudarymo istoriją Lietuvos paštui suteiktas aukščiausias A+ įvertinimas rodo bendrovėje pasiektą pažangą, užtikrinant efektyvią ir pasaulines praktikas atitinkančią valdyseną. Tai yra nuolatinio bendrovės atsinaujinimo ir atsižvelgimo į specialistų teiktas rekomendacijas rezultatas. Kartu jis mums yra ir įsipareigojimas toliau tobulinti įvairius savo kasdienės veiklos procesus“, – sako Lietuvos pašto Verslo ir technologijų plėtros  padalinio vadovas Ruslanas Prokofjevas.

Gerosios valdysenos indeksas (GVI) yra sudaromas kasmet nuo 2012 m. Jis įvertina ir pamatuoja kaip valstybės valdomos įmonės bei jas kontroliuojančios valstybei atstovaujančios institucijos įgyvendina pagrindines gerosios valdysenos praktikas.

Šiuo metu GVI yra vienintelis įrankis, kurio pagrindu įvertinama visų VVĮ bei jų dukterinių įmonių valdysenos kokybė ir atitiktis teisės aktų nuostatoms bei pasaulinėms gerosios valdysenos praktikoms.

Apie Lietuvos paštą:

Lietuvos paštas yra didžiausias pašto ir siuntų paslaugų teikėjas šalyje. Jis valdo 170 pašto skyrių ir apie 400 paštomatų turintį LP EXPRESS tinklą. Daugiau negu 17 tūkstančių kaimiškų vietovių Lietuvos pašto paslaugas gyventojams teikia 550 mobiliųjų laiškininkų. Bendrovės vizija – būti regioną su pasauliu jungiančiu patikimiausiu siuntų pristatymo tinklu.  

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)