Finansai

Lietuvos pašto klientų parama Ukrainai jau perkopė 50 tūkst. eurų

Lietuvos pašto klientų vardu Ukrainą remiančiai organizacijai „Mėlyna/Geltona“ iš viso jau pervesta virš 50 tūkst. eurų. Tokia paramos suma gauta iš parduotų Ukrainos simbolika pažymėtų prekių ir šios šalies paramai skirtų pašto ženklų.

Tarp populiariausios perkamos atributikos vyrauja Ukrainos vėliavos, skarelės ir lipdukai. Be to, nuo vasario vidurio visuose pašto skyriuose galima įsigyti ir įsegamą saulėgrąžos ženkliuką, tapusį akcijos RADAROM simboliu. Visos už jį surinktos lėšos bus pervedamos į atskirą šios akcijos sąskaitą.

„Nuo karinės agresijos didvyriškai besiginančiai Ukrainai ir jos žmonėms svarbus yra kiekvienas, net ir mažiausias pagalbos gestas. Lietuviai per pastaruosius metus ne kartą pademonstravo, kad jie nėra abejingi visai šalia mūsų vykstančiai tragedijai ir prisidėjo prie įvairių paramos Ukrainai iniciatyvų. Lietuvos paštas neliko nuošalyje ir pasiūlė šią paramą išreikšti išskirtinu būdu – įsigyjant tam dedikuotus pašto ženklus bei ukrainiečių simboliais pažymėtą atributiką. Norime padėkoti visiems, tokiu būdu aukojantiems Ukrainos žmonėms“, – sako Deimantė Žebrauskaitė, Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė.

Praėjusių metų pavasarį Lietuvos paštas išleido du Ukrainos laisvės kovai dedikuotus pašto ženklus – „Ap(si)kabinkime Ukrainą“ ir „Sumestinis Bayraktaras“. Perkant minėtus pašto ženklus, pusė sumos pirkėjai skiria organizacijai „Mėlyna ir geltona“. Šiuos Ukrainai palaikyti skirtus pašto ženklus galima įsigyti didžiųjų miestų pašto skyriuose ir Lietuvos pašto elektroninėje parduotuvėje.

Prisidėdamas prie paramos ukrainiečiams teikimo, Lietuvos paštas nuo praėjusių metų balandžio netaiko tarpininkavimo paslaugos mokesčio iš Ukrainos gautoms siuntoms. Atleidimas nuo šio mokesčio taikomas tuo atveju, kai siunta siunčiama iš privataus asmens kitam privačiam asmeniui.

Nuo praėjusių metų kovo Lietuvos pašto skyriuose taip pat buvo sustabdytos į Rusiją ir Baltarusiją ar iš jų atliekamos piniginės perlaidos. Į minėtas šalis taip pat buvo sustabdytas komercinių siuntų siuntimas.

Apie Lietuvos paštą:

Lietuvos paštas yra didžiausias pašto ir siuntų paslaugų teikėjas šalyje. Jis valdo 171 pašto skyrių ir 354 paštomatus turintį LP EXPRESS tinklą. Daugiau negu 17 tūkstančių kaimiškų vietovių Lietuvos pašto paslaugas gyventojams teikia 550 mobiliųjų laiškininkų.

Bendrovės vizija – būti regioną su pasauliu jungiančiu patikimiausiu siuntų pristatymo tinklu.
Lietuvos paštas – patogiai gauti ir siųsti. Visiems.

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)