Finansai

Lietuvos verslo finansavimui – 621 mln. eurų EIB grupės garantijų

Europos investicijų fondui (EIF) bendradarbiaujant su 8 Lietuvos finansų sektoriaus bendrovėmis, paskolų forma šalies smulkųjį ir vidutinį verslą pasieks iš viso 621 mln. eurų. EIB grupė, kurią sudaro Europos investicijų bankas (EIB) ir EIF, skaičiuoja šiemet Lietuvoje reikšmingai padidinusi finansavimo apimtis. Populiarumo sulaukęs naujasis instrumentas – COVID-19 Europos garantijų fondo (EGF) schema – šalies rinkai pristatytas padedant Lietuvos bankų asociacijai (LBA), o jo sėkmė – glaudžios organizacijų partnerystės rezultatas.

Gruodžio 13 d. Vilniuje surengtas EIB grupės ir Lietuvos kredito įstaigų sutarčių pasirašymas, kuriame dalyvavo penkių bankų bei kitų finansų ir kredito įstaigų, Finansų ministerijos ir Lietuvos bankų asociacijos atstovai.

Garantijos sudaro galimybę Lietuvos smulkiosioms bei vidutinėms įmonėms, susidūrusioms su pandemijos iššūkiais, paprasčiau gauti bankinį finansavimą ir sugrįžti į įprastą veiklos ritmą.

„EGF buvo sukurtas kaip skubi priemonė, siekiant padėti pandemijos paveiktoms įmonėms. Tai leidžia bankams skolinti ne tik nukentėjusioms įmonėms, bet ir augančiam ar jaunam verslui, šitaip padedant rasti išeitį iš krizės. Lietuvos dalyvavimas leidžia paversti EGF sumanymą realybę, o entuziazmas, nukreipiant šias lėšas įmonėms, kurioms jų reikia, neįkainojamas“, – sakė EIF vykdantysis direktorius Alain Godard.

Pasak Marco Francini, EIB grupės atstovybės Baltijos šalims vadovo, EGF yra tik dalis viso EIB priemonių portfelio. „Nuo tada, kai atidarėme biurą Vilniuje, per beveik dvejus metus, mūsų aktyvumas Lietuvos rinkoje labai išaugo. Tai rodo, kad siekiant užtikrinti, jog vietiniai partneriai galėtų pasinaudoti europinio finansavimo pranašumais, verta būti arti finansų sektoriaus“, – akcentavo M. Francini.

LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės teigimu, įspūdingi rezultatai, pasiekti per mažiau nei metus – tarsi lakmuso popierėlis, atskleidžiantis apgalvotų garantijų schemų galimybes ir Lietuvos kredito sektoriaus potencialą.

„Įvertinti EIB grupės pasiūlytas galimybes leido mano ankstesnė darbo patirtis šioje organizacijoje. Prieš metus pradėjusi vadovauti LBA, neabejojau, kad bendradarbiavimas su EIB grupe gali atverti naujų perspektyvų, kurios itin aktualios COVID-19 pandemijos sąlygomis. Pavyzdžiui, pasitelkusios EIF garantijas, šalies finansų sektoriaus įmonės gali operatyviai įgyvendinti vieną iš svarbiausių šio laikotarpio uždavinių –  padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui grįžti į vėžes. Pasiektas bendras įspūdingas rezultatas džiugina: Lietuvos įmonėms bus skirta net 621 mln. eurų EIB grupės garantijų. Tikimės, kad ateityje galėsime kartu įgyvendinti ir tokius visuotinai svarbius tikslus, kaip ekonomikos žalinimas“, – sakė dr. E. Čipkutė.

Daugiau informacijos:

Valerija Kiguolienė

LBA komunikacijos vadovė

Mob. tel. +370 670 30408

El. p. valerija.kiguolienė@lba.lt

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum“
Lietuvos verslo finansavimui – 621 mln. eurų EIB grupės garantijų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)