Finansai

Liko savaitė pateikti paraiškas Baltijos šalių tvarumo apdovanojimams „Baltic Sustainability Awards 2022“

Šį savaitė – paskutinė, kai Lietuvos verslo įmonės, startuoliai, ne pelno ir viešojo sektoriaus organizacijos gali pristatyti savo tvarumo sprendimus ir iniciatyvas antrą kartą Baltijos šalyse vykstantiems tvarumo apdovanojimams „Baltic Sustainability Awards“. Jais siekiama atkreipti dėmesį ir paminėti reikšmingus pasiekimus tvarumo inovacijų srityje bei skatinti įmones, startuolius ir viešąjį sektorių tarpusavyje dalintis žiniomis. Paraiškas apdovanojimams galima teikti iki šio penktadienio, spalio 14 d.

Investicijos į tvarumą auga

Šių metų apdovanojimai siekia parodyti, kiek daug ir įvairių sričių apima tvarumas. Paraiškas organizatoriai kviečia teikti skirtingose nominacijos „Poveikio aplinkai“ subkategorijose: „Atsinaujinanti energija“, „Tvarūs ištekliai“, „Tiekimo grandinė“, „Tvarūs miestai ir mobilumas“ bei „Socialinės iniciatyvos“. Siekiant atskleisti augančią inovacijų svarbą tvarumo srityje, kandidatai kviečiami pristatyti savo švariųjų technologijų arba „CleanTech“ sprendimus apdovanojimų kategorijoje „Inovacijos“. Kategorija „Pokyčių ambasadoriai“ skirta pristatyti asmenis, kurie ženkliai prisidėjo motyvuojant ir edukuojant visuomenę apie tvarumo praktikas. 

„Investicijos į tvarumą auga. Vien 2021 metais Europos tvarumo startuoliai pritraukė beveik 11 mlrd. eurų investicijų. Baltijos šalių įmonės neatsilieka, mato ir supranta tvarumo inovacijų potencialą. Vis tik, trūksta platformos dalytis žiniomis ir taip paskatinti bei padėti tiems, kurie vis dar ieško būdų, kaip spręsti bei integruoti tvarumo klausimus į savo darbotvarkę. Kviečiame tuos, kurie jau pasiruošę, inicijuoti pokyčius savo pavyzdžiu – prisijungti prie „Baltic Sustainability Awards“ bendruomenės ir dalintis savo tvarumo pasiekimais“, – sako Anna Kiesnere, apdovanojimus organizuojančios inovacijų valdymo kompanijos „Helve“ verslo plėtros vadovė.

Tvarumas – ne tik žaliosios iniciatyvos, bet būtinybė 

„Į globalų verslą orientuotos įmonės žino, jog tvarumas šiandien nebegali būti vien žalioji iniciatyva, kurią smagu plėtoti. Tvarumas yra privalomas – jo reikalauja eksporto rinkos, darbuotojai, vietiniai ir tarptautiniai teisės aktai. Tai patvirtina ir sparčiai augančios investicijos į tvarumą“, – sako „Baltic Block“ direktorius ir „Baltic Sustainability Awards“ komisijos narys Andis Skele. – „Atstovaujame medienos pramonę, kuri laikoma tvaria ir gana geru žiedinės ekonomikos pavyzdžiu. Kad taip ir liktų – kiekvieno pramonės atstovo atsakomybė. Vertiname galimybę būti „Baltic Sustainability Awards“ partneriais. Jie ne tik atkreipia dėmesį į įmones, kurios požiūriu ir praktikomis peržengia savo verslo ribas, bet ir parodo naujus būdus, kaip galime tapti dar atsakingesniais.“

Pernai „Baltic Sustainability Awards“ sulaukė daugiau nei 300 paraiškų, iš kurių skirtingose kategorijose paskelbti 8 laimėtojai. Vienu iš „Poveikio aplinkai“ kategorijos nugalėtojų tapo„Intelligent Energy Lab“, kurią sukūrė „Go Vilnius“ ir „Vilniaus šilumos tinklai“. Tai platforma, skirta įgyvendinti tvarios energetikos idėjas, į jas įtraukiant įmones, universitetus ir asocijuotas struktūras, besirūpinančias efektyviu energijos naudojimu, tvarumu ir moderniu miesto energetikos sektoriumi. 

Jau sulaukė daugiau nei 200 paraiškų 

Iki šio momento apdovanojimų organizatoriai jau sulaukė daugiau nei 200 paraiškų. Tai rodo, kad inovatyvių sprendimų paieška tapo būtina daugeliui Baltijos šalių verslų ir organizacijų. Daugiausia paraiškų iš Lietuvos sulaukta „Inovacijų“ kategorijoje, skirtoje įmonėms ir startuoliams, pristatantiems klimato technologijų produktus ar sprendimus. Aktyviau dalyvaujama ir „Atsinaujinančios energijos“, „Tvarių išteklių“ bei „Socialinių iniciatyvų“ kategorijose. 

Paraiškas „Baltic Sustainability Awards“ apdovanojimams galima teikti iki spalio 14 d. adresu www.balticsustainabilityawards.eu. Paraiškos bus vertinamos taikant duomenimis pagrįstą metodiką, kurią apdovanojimams pritaikė verslo konsultacijų bendrovė EY. Nugalėtojus rinks tarptautinė ekspertų komisija. Nugalėtoją „Pokyčių ambasadoriai“ kategorijoje kiekvienoje Baltijos šalyse rinks šių šalių gyventojai. Trisdešimt finalininkų bus paskelbti iki lapkričio 16 d., o „Baltic Sustainability Awards 2022“ laimėtojai apdovanoti Rygoje, „Splendid Palace“ teatre, vyksiančioje ceremonijoje ir internete š.m. lapkričio 30 d.

Baltijos šalių tvarumo apdovanojimus „Baltic Sustainability Awards“ rengia inovacijų vadybos kompanija „Helve“ kartu su partnere-apdovanojimų steigėja „Rimi Baltic“. Iniciatyvą remia metodologijos partneris – verslo konsultacijų bendrovė „EY Baltic“, partneriai – „Dokobit“ ir „Baltic Block“, informaciniai partneriai „Clear Chanel“ ir „Delfi“. Daugiau informacijos apie „Baltic Sustainability Awards“ – www.balticsustainabilityawards.eu.

Apie „Helve“:

„Helve“ yra inovacijų valdymo kompanija, jungianti verslą su novatoriais ir taip, per bendradarbiavimą, siekianti užtikrinti sėkmę. „Halve“ kuria partneriams pritaikytus sprendimus, skirtus paversti iššūkius, su kuriais jie susiduria, iniciatyvomis, skatinančiomis transformacinius pokyčius. Nuo individualių startuolių paieškos akceleratorių programose, pagal individualius poreikius sukurtų vidinių įmonių iki kruopščiai atrinktų mentorių bazės, partneryste grindžiamų sprendimų, koncepcijų ir idėjų paieškos – https://www.helve.eu/

Pranešimą paskelbė: Renata Keršienė, „AR Consulting“
Liko savaitė pateikti paraiškas Baltijos šalių tvarumo apdovanojimams „Baltic Sustainability Awards 2022“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)