Finansai

„Litgrid“ išbandant antrąjį autotransformatorių, bus laikinai atjungta „LitPol Link“ jungtis

„Litgrid“ išbandant antrąjį autotransformatorių, bus laikinai atjungta „LitPol Link“ jungtis

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ kitą savaitę „LitPol Link“ keitiklių stotyje atliks antrojo iš trijų naujų autotransformatorių įjungimo darbus, dėl kurių laikinai bus atjungta Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemas jungianti jungtis.

Planuojama, kad dėl 410/345/10,5 kV, 600 MVA galios autotransformatoriaus bandymų „LitPol Link“ jungties pralaidumas prekybai bus neprieinamas nuo rugsėjo 13 d. 9.00 val. iki rugsėjo 18 d. 22.00 val. Lietuvos laiku.

„Praėjus porai savaičių nuo pirmojo „LitPol Link“ išplėtimui skirto autotransformatoriaus įjungimo darbų, turime darsyk laikinai sustabdyti jungties keitiklį, kad išbandytume antrąjį iš trijų naujų elektros įrenginių pagal gamintojo ir elektrinių bei elektros tinklų eksploatavimo taisyklių reikalavimus. Šįkart įjungimo programoje numatyta atlikti daugiau veiksmų, lyginant su pirmuoju autotransformatoriumi“, – teigia „Litgrid“ Sistemos valdymo centro vadovas Gintautas Monkevičius.

Trys identiški autotransformatoriai skirti „LitPol Link“ jungties išplėtimui – jų įrengimas yra būtina sąlyga siekiant sinchroniškai susijungti su kontinentinės Europos tinklais. „LitPol Link“ jungties išplėtimo projektą, kuris yra vienas svarbiausių Lietuvai siekiant sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, planuojama baigti iki metų pabaigos.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „LitPol Link“ jungties prieinamumas buvo 82,36 proc. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jungties prieinamumas mažėjo dėl atjungimo šių metų gegužę, kai buvo atliekami planiniai priežiūros darbai.

500 MW galios „LitPol Link“ jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV elektros perdavimo linijos Alytus–Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 m.

Pranešimą paskelbė: Tadas Markevičius, AB Litgrid

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)