Finansai

„Livonia Partners“ įsigijo pirmaujančio Estijos langų gamintojo „Fenestra“ kontrolinį akcijų paketą

„Livonia Partners“ įsigijo pirmaujančio Estijos langų gamintojo „Fenestra“ kontrolinį akcijų paketą

Baltijos šalyse veikiantis privataus kapitalo fondas „Livonia Partners“ įsigijo 60 proc. pirmaujančio Estijos langų gamintojo „Fenestra“ akcijų. Fondas šiuo žingsniu padės bendrovei toliau sparčiai plėstis savo eksporto rinkose. Sandorį patvirtino ir Estijos konkurencijos taryba.

„Fenestra“ yra profesionaliai ir gerai valdoma kompanija su didelėmis augimo perspektyvomis, kurios tobulai dera su mūsų investavimo strategija. Žiūrint bendrai langų rinka yra stabili ir auga tik 1-2 proc. per metus. Tuo tarpu paskutinius keturis metus „Fenestra“ fiksavo 24 proc. metinį augimą, vadovaujant dabartinei vadovų komandai. Pastaroji ir toliau savo rankose išlaikys žymią 40 proc. mažumos akcijų dalį kompanijoje“, – sako Mindaugas Utkevičius, vienas iš „Livonia Partners“ įkūrėjų ir partnerių.

Pasak jo, „Livonia“ artimai dirbs su kompanija, kad išnaudotų jau esamas ir naujas verslo galimybes, daugiau dėmesio skirs strategijai ir bendrovės augimui dabartinėse rinkose ir naujuose regionuose.

Lauri Laast, „Fenestra“ akcininkas ir vadovas, teigė, kad tik finansinių resursų nepakanka norint pasiekti ambicingų tikslų: „Lygiai taip pat svarbu strateginis partneris. „Livonia Partners“ komanda turi didžiulę patirtį ir žinias, vystant verslą, papildančias „Fenestra“ vadovybės sektoriaus ir rinkos išmanymą. Tikime, kad realizuojant mūsų partnerystės sinergiją, mes galėsime perkelti verslą į kitą lygį.“

„Fenestra“ yra septintoji fondo „Livonia Partners Fund I“ investicija. Fondas investuoja į vidutinio dydžio bendroves Baltijos šalyse, kurios pasižymi stipria vadovų komanda ir yra augančios. 2018 m. fondas įsigijo dalį „Freor“, Lietuvoje esančio komercinės šaldymo įrangos gamintojo, ir investavo į „Scoro“, Estijoje įsikūrusios verslo valdymo platformos kūrėją. 2017 m. „Livonia Partners“ investavo į duomenų perdavimo tinklų ir IT saugumo sprendimų bendrovės „Santa Monica Networks“ padalinius Lietuvoje ir Latvijoje bei į interneto ir televizijos paslaugų tiekėją „Cgates“. 2016 m. fondas įsigijo Estijos saunų gamintoją „Ha Serv“ ir Estijos rinkoje pirmaujančią sodo ir namų apyvokos prekių pardavėją „Hortes“.

 

Apie „Livonia Partners“:

„Livonia Partners“ yra privataus kapitalo investicijų įmonė, įsikūrusi Baltijos šalyse, kuri šiuo metu valdo 83 mln. eurų fondą „Livonia Partners Fund 1“. Fondą įkūrė Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rain Lõhmus ir Mindaugas Utkevičius. Į fondą investavę tiek vietiniai, tiek tarptautiniai instituciniai investuotojai. Prie fondo prisidėjo ir Baltijos inovacijų fondo (BIF) iniciatyva, sukurta bendradarbiaujant Estijai, Latvijai, Lietuvai ir Europos investicijų fondui.

 www.livoniapartners.com 

Apie „Fenestra“:

„Fenestra“ kuria ir gamina medinius-aliuminius langus ir balkonų duris, eksportuodami 70 proc. savo produkcijos. Pagrindinė kompanijos eksporto rinka yra Skandinavija. Lauri Laast, Riho Prass ir Martti Siitam perpirko bankrutuojančią, šeimos valdomą kompaniją 2014 metais. Tais metais „Fenestros“ konsoliduotos pajamos siekė 7,3 mln. eurų, o 2018 metais planuojamos 16,5 mln. eurų pajamos. „Fenestra“ turi virš 100 darbuotojų. Kompanija įsikūrusi Taline.

 http://fenestra.ee/en

Pranešimą paskelbė: Martynas Pasiliauskas, Integrity PR

(Perskaityta per mėnesį: 22, iš jų šiandien: 1.)