Finansai

LKU grupė finansavo ekskliuzyvinį gyvenamųjų apartamentų projektą „Kauko vilos“ Kaune

Vienoje gražiausių laikinosios sostinės vietų ant Žaliakalnio kalno šlaito iškils dvylikos „Premium“ klasės apartamentų daugiabutis „Kauko vilos“. Išskirtinio projekto vystymui Vilniaus kredito unija kartu su Lietuvos centrine kredito unija skyrė finansavimą, tad jau netrukus čia įsikurs pirmieji „Kauko vilų“ naujakuriai.

Istorinė „Kauko“ restorano aura

Vyresnieji kauniečiai „Kauko“ restoraną prisimena su sentimentais, o jaunesnieji apie šią vietą težino iš tėvų pasakojimų. Čia stovėjusi tarpukario Lietuvos architekto Felikso Vizbaro suprojektuota Baltoji vila vėliau įgijo „Kauko“ pavadinimą ir tapo lankomu restoranu.

Apie prestižinius restorano laikus ilgą laiką priminė apleistos sienos, o autentiškiems pastato elementams laikas buvo negailestingas – jų išsaugoti tapo neįmanoma. 2016 m. „Kauko“ restorano likučiai buvo nugriauti, bet vieta su įspūdinga miesto panorama netrukus atgims naujam gyvenimui.

Beveik 20-ies metų patirtį vystant nekilnojamąjį turtą turintis Robertas Jocius, įvertinęs aplinkybes, kad vieta miestiečiams kelia nostalgiją, yra istorinė ir jautri, geriausio sprendimo ieškojo konkurso keliu, kuriame dalyvavo net penkios architektų grupės.

Pastarąjį laimėjusi studija „Archispektras“ ir architektas Ignas Kalinauskas suprojektavo „Kauko vilas“ taip, kad šios atlieptų aplink esančių Žaliakalnio vilų išraišką. Tuo metu pats R. Jocius yra sukaupęs solidų įgyvendintų projektų bagažą – tai komerciniai biurai, administracinės patalpos, gyvenamųjų būstų projektai.

Lankstūs finansavimo sprendimai

Užbaigus projektą, čia stovės trys gyvenamieji namai, kuriuose planuojama įrengti dvylika „Premium“ klasės apartamentų nuo 64 iki 300 kv. m. ploto. Projektą, kurio pabaiga numatoma 2024 metų antrą ketvirtį, finansavo Vilniaus kredito unija kartu su Lietuvos centrine kredito unija (LCKU).

Finansų partnerių paieškoje projekto sumanytojams talkino „Funding Solutions“ komanda. Pasak „Funding Solutions“ vadovo Povilo Liutkaus, Vilniaus kredito unija pasirinkta finansiniu partneriu dėl pademonstruoto lankstumo kliento individualiai situacijai, sprendimų greičio bei patirties finansuojant didelės vertės projektus. Per savo veiklos metus, bendradarbiaudama su Lietuvoje veikiančiais kreditoriais, „Funding Solutions“ sėkmingai užtikrino daugiau kaip 50 mln. eurų finansavimą įmonių vykdomiems projektams.

LCKU administracijos vadovo Mindaugo Vijūno teigimu, kredito unijų tikslas yra ne tik suteikti finansavimą, bet ir kartu prisidėti prie pokyčio, kuris kurtų pridėtinę vertę ir gražintų miesto „veidą“.

„Finansuodami tokio pobūdžio projektus, mes prisidedame prie miesto vystymo ir pridėtinės vertės visuomenei kūrimo. „Kauko vilos“ miestui istoriškai reikšmingas erdves įgalins atgimti naujam gyvenimui. Didžiuojuosi LKU grupės unijomis, kurios, kaip rodo finansiniai rezultatai, vis dažniau tampa patraukliu finansuotoju milijoninės vertės verslo projektams įgyvendinti“, – sako LCKU vadovas Mindaugas Vijūnas.

„Archispektro“ sukurtą „Kauko vilų“ viziją įkvėpė Vizbaro pilies elementai. Nors šioje vietoje „išdygs“ tik vienas statinys, tačiau dėl specialiai suprojektuotų plyšių atrodys lyg trys skirtingi tūriai. Greta „Kauko vilų“ numatyta atgaivinti istorinio restorano „Kaukas“ fontaną ir čia pat įrengti skulptūrų parką, kuris bus atviras ir miesto gyventojams bei svečiams.

Apie LKU kredito unijų grupę

LKU kredito unijų grupė – jau daugiau nei 25 metus didžiausia kredito unijų grupė šalyje. Grupės valdomas turtas sudaro daugiau nei 60 proc. viso Lietuvos kredito unijų sektoriaus turto. 45 grupei priklausančios kredito unijos, kurių priežiūrą ir kontrolę vykdo Lietuvos centrinė kredito unija, teikia svarbiausias finansines paslaugas – nuo debeto ir kredito mokėjimo kortelių privatiems ir verslui iki terminuotųjų ir taupomųjų indėlių, paskolų gyventojams, ūkio ir verslo plėtrai. Daugiau informacijos www.lku.lt.

Pranešimą paskelbė: Simona Ramanauskaitė, Lietuvos centrinė kredito unija

LKU grupė finansavo ekskliuzyvinį gyvenamųjų apartamentų projektą „Kauko vilos“ Kaune


LKU grupė finansavo ekskliuzyvinį gyvenamųjų apartamentų projektą „Kauko vilos“ Kaune

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)