Finansai

Logistikos bendrovėms pagalbos priemonė išplėsta – galės įsigyti ir vilkikų

Siekiant pagelbėti verslui, kuris susiduria su pasaulinių tiekimo grandinių sutrikimais, sudaryta galimybė pasinaudoti valstybės teikiamomis lengvatinėmis paskolomis tam tikrų kategorijų transporto priemonėms – vilkikams ar jų priekaboms – įsigyti. Paraiškas verslas gali teikti pagal jau veikiančią priemonę „Tiesioginės COVID-19 paskolos“.

„Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuolat dirba su verslo atstovais, kad padėtų spręsti šiandien kylančius globalius iššūkius. Todėl patikslinome jau veikiančios priemonės sąlygas ir praplėtėme finansavimo galimybę krovininio kelių transporto verslui“, –  sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Dėl investicinių paskolų gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai, kurie atitinka nustatytas priemonės „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ sąlygas. Nuo šiol investicinės paskolos skiriamos ir nustatytų kategorijų transporto priemonėms įsigyti – puspriekabes traukiančiai transporto priemonei, priekabas traukiančiai transporto priemonei, puspriekabei ir priekabai.

Taip pat verslas pagal šią priemonę gali kreiptis dėl paskolų įrenginiams, pastatams, žemei įsigyti, kai investicija tiesiogiai susijusi su planuojamais gaminti produktais ar prekių gamyba, paslaugų teikimu, bei nematerialiajam turtui (patentams, licencijoms ar kitai intelektinei nuosavybei) įsigyti.

Priemonė „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ veikia nuo šių metų pradžios. Paraiškos dėl investicinių paskolų priimamos iki 2022 m.  spalio 31 d. Išsami informacija skelbiama „Invega“ tinklalapyje.

Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)