Finansai

„Luminor“ atveria duomenis fintech bendrovėms

„Luminor“ bankas atveria savo duomenis finansinių technologijų (fintech) bendrovėms ir nepriklausomiems IT sprendimų kūrėjams. Bankas jiems sukūrė aplinką, kurioje suteikiama prieiga prie duomenų per programavimo sąsajas (API). Ši aplinka atveria duris startuolių kuriamų sprendimų ir banko paslaugų integracijai.

„Luminor“ buvo įkurtas Baltijos šalių verslui ir naujovėms imliems žmonėms. Todėl mes tikime, kad atviroji bankininkystė sustiprins ryšį su technologijų bendruomene Baltijos šalyse bei padės kurti produktus ir paslaugas, kurios reikalingos būtent šiame regione, –  sako „Luminor“ Kasdieninių bankininkystės paslaugų vadovas Jevgenijs Kazanins. – Neabejojame, kad atvirų duomenų iniciatyva suburs platų susidomėjusiųjų ratą – tiek individualiai dirbančius programuotojus, tiek inovacijų įmones, kurios užsiima IT sistemų integracija. Turime lūkestį, kad drauge sukurti produktai bus pritaikomi tiek mažmeninės bankininkystės, tiek verslo klientams”.  

„Luminor“ atvirosios bankininkystės aplinką rasite čia: https://developer.luminoropenbanking.com

Atviroji bankininkystė (angl Open banking) yra plačiai pritaikoma kasdieniame gyvenime. Bankas su fintech atstovais gali bendradarbiauti atvirosios bankininkystės duomenimis praturtindamas jau esamus sprendimus, pavyzdžiui, apskaitos ar asmeninių finansų planavimo programėles. Atvirųjų duomenų pagrindu gali būti kuriami ir visai nauji sprendimai, taip plečiant ir pritaikant bankininkystės paslaugas pagal individualius klientų poreikius.

„Luminor“ aplinkoje programėlių, sistemų ir kitų inovatyvių įrankių kūrėjai per programavimo sąsajas (angl. application programming interface arba API) galės saugiai pasiekti banko paslaugas, testuoti naujai kuriamus įrankius. Ši aplinka yra pirmasis žingsnis „Luminor“ atvirosios bankininkystės strategijoje, kurios tikslas skatinti programėlių ir interneto sprendimų kūrėjus drauge su banku kurti inovatyvius sprendimus, kurie išplėstų dabartines paslaugas arba būtų į jas integruojami.

Jau nuo kovo 14 d. atvirosios bankininkystės aplinkoje pasiekiamais duomenimis, susijusiais su sąskaitų, mokėjimų ir mokėjimo kortelių informacija, susidomėjo programuotojai ir paslaugų teikėjai. Atvirosios bankininkystės duomenų paketas yra negalutinis. „Luminor“ planuoja išplėsti duomenų „asortimentą“, papildydamas atvirais duomenimis apie kasdienės bankininkystės, taupymo ir skolinimo produktų naudojimą. Visose Baltijos šalyse planuojama surengti konsultacijas, kurios programuotojų bendruomenei padės geriau suprasti jau atvertus ir planuojamus atverti duomenis bei jų architektūrą.

Pranešimą paskelbė: Aleksas Rozentalis, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 6, iš jų šiandien: 1.)