Finansai

„Luminor“ bankas AB Vilniaus šilumos tinklams skolina 15 mln. eurų

„Luminor“ bankas ir AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) susitarė dėl 15 mln. eurų paskolos apyvartinėms lėšoms. Didžiausia šalyje centralizuotos šilumos tiekėja šias lėšas naudos dujoms šilumos gamybai įsigyti.

„Energetinių išteklių kainų krizė neigiamai veikia verslą ir namų ūkius, todėl jaučiame atsakomybę prisidėti prie šios situacijos suvaldymo. Tam, kad Vilniaus šilumos tinklai galėtų lanksčiau reaguoti į kintančią situaciją dujų rinkoje ir užsitikrinti geriausias įmanomas kuro įsigijimo sąlygas, bendrovei būtina turėti nuolatinį priėjimą prie papildomų apyvartinių lėšų – tai ir sutarėme suteikti. Mes puikiai suprantame, kad tokia situacija reikalauja žaibiškos reakcijos, labai profesionaliai ir greitai veikė ir šilumos tiekėja, todėl paskolos sąlygas suderinome greičiau nei per savaitę“,- sakė „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas Jonas Urbonas.

„Luminor“ suteiktas 15 mln. eurų sąskaitos overdraftas Vilniaus šilumos tinklams suteiks galimybę užtikrinti sklandų kuro įsigijimą biržoje. Garantiją šiai paskolai suteikė Vilniaus miesto savivaldybė.

Praėjusią savaitę centrinio šildymo tiekėja taip pat užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasario ir kovo mėnesiams bei įsigijo 335 tūkst. megavatvalandžių dujų šilumos gamybai iš UAB „Ignitis“. Pasak VŠT atstovų, šio kiekio dujų vilniečių būstams bei vandeniui šildyti iš dalies turėtų užtekti vasario bei kovo mėnesiams, o kitą dalį, reaguojant į esamą lauko temperatūrą, bendrovė įsigis biržoje arba iš to paties tiekėjo, pasinaudodama „Luminor“ suteiktomis apyvartinėmis lėšomis.

„Šis šildymo sezonas yra iššūkis daugeliui Europos šalių, nes tokio dramatiško energetinių išteklių kainų kilimo, kokį stebime kiekvieną dieną, istorijoje nėra buvę. Vejamės kainų augimą ir patiriame nuolatinį apyvartinių lėšų trūkumą, kurios mums reikalingos kurui įsigyti. Privalome greitai reaguoti ir valdyti finansinius srautus tam, kad laiku ir kokybiškai mūsų klientus pasiektų šiluma. Labai sudėtingą laikotarptį išgyvena Vilniaus gyventojai, kiekvieną mėnesį gaudami vis didesnes sąskaitas, tad sudarėme galimybę dalį mokėjimų už šildymą atsidėti ir susimokėti sezonui pasibaigus, negautas lėšas kompensuojame skolintomis,“ – pasakoja AB Vilniaus šilumos tinklai generalinis direktorius Gerimantas Bakanas.

Vadinamoji dujų kainų audra pasaulyje pradėjo siausti 2021 metų pirmoje pusėje – dujų kainos pradėjo kilti gegužės mėnesį ir nenustoja augusios iki šiol. Ypatingas dujų kainų šuolis smogė prieš pat žiemos šventes – ateities sandorių biržoje dujų kaina praėjusių metų gruodį buvo pašokusi iki rekordinių aukštumų – 180 eurų už megavatvalandę, kai tuo tarpu LR Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos skelbiama vidutinė gamtinių dujų žaliavos kaina per paskutinius 5 metus sudarė 17 eurų už megavatvalandę.

Apie „Luminor“

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė                                                     

„Luminor“ komunikacijos vadovė                              

Tel.: +370 676 45334                                                 

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum“
 „Luminor“ bankas AB Vilniaus šilumos tinklams skolina 15 mln. eurų

(Perskaityta per mėnesį: 3, iš jų šiandien: 1.)