Finansai

„Luminor“ finansavo naują „Eltakos“ gamybos liniją

Popierinius maišelius prekybos tinklams gaminanti Vilniaus bendrovė „Eltaka“ investavo į naują maišelių su rankenomis gamybos liniją. 18 metrų ilgio įrangos įsigijimą finansavo „Luminor“ bankas, suteikęs 605 tūkst. Eur paskolą.

 „Prieš keletą metų Vakarų Europos mažmenininkai plastikinius maišelius pradėjo keisti popieriniais. Mums tai buvo signalas apie augantį potencialą popieriniams, savaime suyrantiems maišeliams su rankenomis. Supratome, kad uždraudus polietileninius maišelius, prekes iš parduotuvės išsinešti vis tiek kažkaip reikės. Todėl nutarėme investuoti ir pradėti gaminti popierinius maišelius su rankenomis. Skaičiuojame pirmuosius vaisius – paleidus gamybos liniją, užsakymų skaičius pradėjo augti. Planuojame, kad investicija atsipirks per penkerius metus“, – teigia Vladas Stanevičius, UAB „Eltaka“ generalinis direktorius ir pagrindinis akcininkas.

Įranga kainavo 750 tūkst Eur. Iš jų 35 proc., arba 262 tūkst. Eur, buvo finansuota ES lėšomis, o 605 tūkst. Eur paskolą bendrovei suteikė „Luminor“ bankas. Dalį nuosavų lėšų investavo „Eltaka“. Bendra investicijų suma siekė 860 tūkst. Eur.

„Bendrovė, konkuruodama pasaulinėje rinkoje, ėmė jausti, kad maisto ir drabužių pardavėjai pamažu gręžiasi tolyn nuo polietileno bei pačiu laiku priėmė sprendimą investuoti į aukštesnės pridėtinės vertės produkciją, kuri užpildys atsirandančią nišą maišelių rinkoje. Tai geras pavyzdys kitiems eksportuotojams, kaip išskleisti burę pačiu tinkamiausiu laiku“, – sako Vytis Žegužauskas, „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas.

„Eltaka“ skaičiuoja, kad Japonijos bendrovės „Newlong“ įranga leis per metus pagaminti 22 mln. maišelių su rankenomis. Iki šiol įmonė gamindavo maišelius vokinio ir blokinio (SOS) formos dugnu  – pastarųjų gamybos apimtys siekia 220 mln. vnt. per metus. Planuojama, kad vien naujoji linija įmonės metinę apyvarta padidins apie 15 proc.

Sertifikuotas popierius, iš kurio „Eltaka“ gamina maišelius, yra iš atsodintų miškų (specialiai sodinamo miško) biomasės. 90 proc. produkcijos bendrovė eksportuoja į Skandinaviją, Prancūziją, Vokietiją, Belgiją, Naująją Zelandiją, Didžiąją Britaniją  ir kitas valstybes.

Pranešimą paskelbė: Aleksas Rozentalis, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 21, iš jų šiandien: 1.)