Finansai

„Luminor investicijų valdymo“ pensijų fondai investuoja 13,5 mln. eurų į „Raft Capital Baltic Equity“ fondą

„Luminor“ valdomi Lietuvos, Latvijos ir Estijos pensijų fondai investavo į naują privataus kapitalo fondą „Raft Capital Baltic Equity Fund“ – taip siekiama skatinti Baltijos šalių smulkųjį ir vidutinį verslą bei vidutinės kapitalizacijos įmonių augimą ir plėtrą. Per pirmąjį „Raft Capital Baltic Equity“ fondo platinimo uždarymą „Luminor“ iš viso investavo 13,5 mln. eurų.

„Raft Capital Baltic Equity Fund“ yra alternatyvaus investavimo fondas, kurio strategija numato investicijas į mažas ir vidutines įmones, turinčias augimo ar plėtros potencialą Baltijos šalyse.

„Raft Capital“ komandos patirtis ir pasiekti rezultatai investavimo srityje bei dėmesys tvarumui atitinka ilgalaikius „Luminor“ tikslus didinant pensijų fondų vertę. Šia investicija prisidedame prie finansinio kapitalo Baltijos šalių bendrovėms teikimo, padedame joms augti ir siekti norimų tikslų, taip pat prisidedame prie Baltijos regiono augimo“, – sako Justas Daujotas, „Luminor investicijų valdymas“ portfelio valdytojas.

Fondo dydis po pirmojo platinimo uždarymo – 50 mln. eurų, o terminas – 10 metų su galimybe pratęsti dar dvejiems metams.

„Raft Capital“ siekia investuoti į Baltijos šalyse veikiančias įmones, kurios nori pakeisti savininką, arba į mažesnes šeimos įmones, kurioms reikia kapitalo tolesnei plėtrai, ir padėti joms augti. „Raft Capital“ investuoja į įvairias pramonės šakas, kuriose yra aiškių augimo veiksnių, ir ieško įmonių, pasižyminčių unikaliomis savybėmis. Šios įmonės yra mažų nišinių rinkų lyderės, novatorės brandžiose rinkose, patentuotų technologijų turėtojos ar turinčios potencialą plėsti savo veiklą eksportuojant.

Veikdamas fondas laikysis tvarumo ir sąžiningo verslo principų. „Raft Capital Baltic Equity Fund“ priskiriamas 8 straipsnio SFDR arba „šviesiai žaliam“ fondui – tai reiškia, kad savo veikloje jis skatina aplinkosaugines ar socialines savybes. „Raft Capital“ įsipareigoja laikytis Jungtinių Tautų (JT) atsakingo investavimo principo ir JT Pasaulinio susitarimo principų bei priimti „Invest Europe“ profesinių standartų vadovą.

Apie UAB „Luminor investicijų valdymas“

Lietuvos banko duomenimis, 2023 metais (imtinai) pagal valdomą antros pakopos pensijų fondų turtą „Luminor investicijų valdymas“ užėmė 7 proc. rinkos dalį, įskaitant ir gyvybės draudimo įmones, taip pat valdančias antros pakopos pensijų fondus. Pagal valdomą trečios pakopos pensijų fondo turtą įmonė turėjo 27,5 proc. trečios pakopos pensijų fondų rinkos dalies.

Pranešimą paskelbė: Simona Survilaitė, UAB „coagency”

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)