Finansai

„Luminor“ ir „Green Genius“ pasirašė 10,3 mln. vertės sandorį

Atsinaujinančiosios energetikos įmonė „Green Genius“ iš „Luminor“ banko Lietuvoje skolinasi 10,3 mln. eurų nutolusių saulės parkų Lietuvoje statyboms.

„Luminor“ banko suteiktą daugiau kaip 10 mln. eurų vertės paskolą „Green Genius“ panaudos nutolusių saulės parkų, kurių bendra galia sieks 15,7 MW, statyboms. Šių parkų gaminama žaliąja elektra naudosis Lietuvoje veikiančios verslo įmonės.

„Atidžiai stebime, kas pastaruoju metu vyksta labai dinamiškoje elektros energijos rinkoje. Iki šiol nuosekliai rėmėme žaliuosius projektus ir matome didelę prasmę taip elgtis ir toliau, todėl ir ateityje savo dėmesį sutelksime į žaliąją energiją, kuri leidžia užtikrinti gamtos išteklių apsaugą,“ – sako „Luminor“ banko Lietuvoje vadovas Andrius Načajus.

„Stabilumas ir gebėjimas prisitaikyti prie nuolat kintančių rinkos sąlygų yra itin reikšmingas, siekiant užsibrėžtų žaliosios energetikos ir energetinės nepriklausomybės tikslų. Ir šiame procese vienas svarbiausių vaidmenų tenka finansinėms institucijoms. Tad labai vertiname „Luminor“ patikimą partnerystę”, – sako “Green Genius” finansų direktorius Rokas Bancevičius.

Tai jau antroji tokio tipo paskola – 2022 m. vasarį „Luminor“ ir „Green Genius“ pasirašė 20 mln. vertės sandorį. Šios lėšos skirtos 35 MW galios nutolusių saulės elektrinėms Lietuvoje, kurių statybos planuojamos baigti iki 2022 m. pabaigos.

Apie „Green Genius“:

„Green Genius“ – atsinaujinančiosios energetikos bendrovė, įgyvendinanti saulės, biodujų, vėjo ir žaliojo vandenilio energijos projektus. Šiuo metu įmonė vykdo veiklą 8 Europos šalyse ir iki 2025 m. planuoja būti užbaigusi 1,5 GW galios atsinaujinančiosios energetikos projektų. Bendrovė turi sukaupusi daugiau nei 10 metų patirties energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių rinkoje. Kasmet „Green Genius“ įgyvendinti projektai pagamina maždaug 399 GWh žaliosios energijos ir tai leidžia išvengti daugiau negu 335 tūkst. tonų CO2 emisijos. Tokį kiekį CO2 per metus absorbuotų per 16 mln. medžių. „Green Genius“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus Group“, veikiančiai 12-oje Europos šalių.


Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:
Indrė Baltrušaitienė    

„Luminor“ komunikacijos vadovė                              

Tel.: +370 676 45334                                              

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB
„Luminor“ ir „Green Genius“ pasirašė 10,3 mln. vertės sandorį

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)