Finansai

„Luminor“ ir „OP Corporate Bank“ skolina 92 mln. Eur NT valdytojai „Baltic Retail Properties“

Bankai „Luminor“ ir „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialas bei UAB „Baltic Retail Properties“ pasirašė 92 mln. Eur sindikuotos paskolos sutartį. Paskola skirta bendrovės esamų įsipareigojimų refinansavimui – tai prekybos tinklui „Kesko Senukai“ nuomojamų prekybos centrų įsigijimo finansavimo pratęsimas.  

„Luminor“ ir „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialas paskolą suteikia lygiomis dalimis – abu bankai skolina po 46 mln. Eur. Šiuo refinansavimu paskolos terminas pratęstas iki bendrovės veiklos termino pabaigos, tai yra dviem metams iki 2026 m. 

„Žvelgiant į vyraujantį nestabilumą komercinio nekilnojamojo turto rinkoje, tokio projekto finansavimas įgauna papildomos reikšmės. Džiugu ne vien tai, kad reikšmingai prisidedame prie stipraus sandorio, bet ir tai, kad galime padėti vystytis mūsų šalies nekilnojamojo turto rinkai. Ne mažiau teigiama tai, kad užsienio investuotojai nestabdo savo investicijų Lietuvoje“, – pažymi Vytis Žegužauskas, „Luminor“ verslo bankininkystės vadovas.

„Dirbame su savo srityse pirmaujančiomis įmonėmis – tai mūsų banko strateginė kryptis. „Senukų“ prekybos tinklas yra „pasidaryk pats“ rinkos lyderis, prekybos centrai yra gerose lokacijose, sėkmingai valdomi tarptautinio investicinio fondo, todėl džiaugiamės prisidėję prie šio Lietuvos rinkai reikšmingo finansavimo sandorio“, – sako Leda Iržikevičienė, verslo banko „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo vadovė. 

„Bendrovės finansavimą užsitikrinome sudėtingoje rinkos situacijoje. Bankai puikiai suprato bendrovės poreikius ir rado reikiamus sprendimus, dėl ko pavyko susitarti dėl bendrovės nekilnojamojo turto portfelio, išsidėsčiusio per Lietuvą, Latviją ir Estiją, struktūrizuoto refinansavimo“, – patvirtina Žydrūnas Lukauskas, UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ vadovas.

Pradinė „Baltic Retail Properties“ įsipareigojimų paskirtis buvo 18 „Kesko Senukai“ prekybos centrų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje įsigijimo finansavimas. Bendrovė šiuos centrus nuomoja prekybos tinklui.  

„Baltic Retail Properties“ pagrindinis investuotojas yra JAV įkurtos nekilnojamojo turto investicijų grupės „W.P. Carey“ įmonė. „W.P. Carey“ yra kotiruojama Niujorko vertybinių popierių biržoje ir specializuojasi įsigydama infrastruktūriškai svarbų vieno nuomininko nekilnojamąjį turtą Šiaurės Amerikoje ir Europoje. 

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. 

„OP Corporate Bank“ Lietuvos filialas yra penktas didžiausias bankas šalyje pagal suteiktas paskolas verslui. Bankas priklauso didžiausiai Suomijos finansinių paslaugų grupei „OP Financial Group“. 

UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ yra Lietuvos banko licencijuota valdymo įmonė. Bendrovė valdo daugiau kaip 300 mln. Eur vertės turto penkiose investicinėse bendrovėse: UTIISIB KŪB „Releven Prime Properties“, UTIISIB KŪB „Subačiaus Projektas“, UTIISIB KŪB „Brolis Capital“, UTIISIB KŪB „Baltic Retail Properties“ ir UTIISIB KŪB „Pirmoji investavimo įmonė“, kurios investuoja į aukštųjų technologijų, tvarios ekonomikos bei nekilnojamojo turto projektus. 

Daugiau informacijos: 

Indrė Baltrušaitienė, „Luminor“ komunikacijos vadovė, tel. +370 676 45334, el. paštas indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com, www.luminor.lt 

Raminta Vileniškienė,  „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo komunikacijos ir kultūros vadovė, tel. +370 687 88588, raminta.vileniskiene@op.fiwww.opbank.lt       

Žydrūnas Lukauskas, UAB „Žabolis ir partneriai kapitalo valdymas“ vadovas, tel. +370 686 75907, z.lukauskas@zabolis.com  

Pranešimą paskelbė: Paulina Zinkevičiūtė, Komunikacijos agentūra „Chestnut“ (MB „Žydintis kaštonas“)

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)