Finansai

„Luminor“ iš EIB portfelio smulkiam ir vidutiniam verslui šiemet jau paskolino 60 milijonų eurų

„Luminor“ bankas šių metų pradžioje pirmasis Baltijos šalyse pradėjo teikti paskolas smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) su Europos investicijų banko (EIB) parama. Aktyviausiai lengvatiniu paskolų portfeliu naudojosi Lietuvos bendrovės, joms per pirmąjį šių metų pusmetį išduotų paskolų suma sudaro 30,4 mln. EUR. Iš viso Baltijos šalių SVV paskolinta 60,9 mln. EUR.

Šiemet „Luminor“ bankas Baltijos šalyse atvėrė 660 milijonų eurų vertės paskolų portfelį, kurio skolinimo marža yra 25 baziniais punktais mažesnė nuo standartinės atitinkamoms sutartims taikomos maržos. Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos įmonės iš šio portfelio pasiskolino apie 30,4 mln. EUR, Latvijos – 15 mln. EUR, Estijos – apie 15,4 mln. EUR.

„Metams įpusėjus jau galime skaičiuoti bendro „Luminor“ ir Europos investicijų banko projekto rezultatus. Per sausio – kovo mėnesius Lietuvos bendrovėms iš viso suteikėme apie 3,5 mln. EUR paskolų, o antrąjį metų ketvirtį panašiai tiek finansuojame per dešimt dienų“, – sakė „Luminor“ Verslo skyriaus vadovas Vytis Žegužauskas.  

Visose trijose Baltijos šalyse daugiausiai paskolų (įskaitant lizingą) suteikta žemės ūkio ir miškininkystės sektoriaus įmonėms. Maža to, Latvijoje ir Estijoje šis segmentas sudarė apie pusę paskolų portfelio, atitinkamai 50 ir 46 proc. Antroje vietoje pagal populiarumą – transporto ir logistikos veikla. Lietuvoje portfelio struktūra tolygesnė – po žemės ūkio sektoriaus įmonių su nedideliu atotrūkiu rikiavosi didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir logistikos, gamybos įmonės.  

„Sakyčiau, kad portfelio struktūros skirtumai atspindi Baltijos šalių ūkio dinamiką ir lūkesčius. Lietuvoje matome suaktyvėjusią gamybos veiklą, todėl šiame segmente  veikiančios bendrovės šiemet skolinasi apyvartinėms lėšoms, nes dėl augusių žaliavų ir paslaugų kainų, ilgesnių tiekimo grandinių joms reikia subalansuoti pinigų srautus. Panašias problemas sprendžia ir prekybos įmonės. Visgi daugiau nei pusę šiemet lengvatinėmis sąlygomis išduotų paskolų  sudarė lizingo sutartys, nes žemės ūkio, transporto įmonės aktyviai investuoja į naują techniką“, – sakė V. Žegužauskas.

„Luminor“ ir EIB paskolų portfelio lėšos gali būti panaudotos finansuoti SVV investicijas į materialiojo turto įsigijimą, atnaujinimą ar išplėtimą arba nematerialaus turto – tyrimų, licencijų, programinės įrangos ir inovacijų įsigijimą. Lengvatinės sąlygos taikomos paskoloms investicijoms, lizingo sutartims.

 Apie „Luminor“

 „Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2021 m. kovo pabaigoje turėjęs 14,9 proc. indėlių ir 16,9 proc. paskolų rinkos dalis. 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 870 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 23,4 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,7 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė

„Luminor“ komunikacijos vadovė

Tel.: +370 676 45334

El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)