Finansai

„Luminor“ trečiasis ketvirtis: nuosekliai augo skolinimo apimtys

Šių metų trečiasis ketvirtis buvo paženklintas invazijos į Ukrainą sukeltomis geopolitinėmis ir ekonominėmis slinktimis bei didžiausia euro zonos infliacija, kurią fiksavo Baltijos šalys. „Luminor“ bankas prisitaikė prie naujos aplinkos, toliau didino skolinimo savo klientams apimtis ir tuo pačiu veikė efektyviau, augindamas grynąjį pelną. Paskolų portfelio kokybė išliko labai aukšta – neveiksnių paskolų dalis jo struktūroje sumažėjo iki 1,3 procento. Tai žemiausias rodiklis per visą banko veiklos istoriją. Bankas patvirtino, kad Rusijoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje tiesioginių ar reikšmingų netiesioginių rizikos pozicijų neturi.

Ir sudėtingomis sąlygomis „Luminor“ nuosekliai augino paskolų verslui ir gyventojams portfelį, o bendra būsto paskolų vertė pasiekė 5 mlrd. eurų ribą. Bankas toliau stiprino bazinę IT platformą, diegė naujus kibernetinio saugumo bei atitikties sprendimus, siekdamas užtikrinti ir pagerinti IT sistemų stabilumą bei kokybę. „Luminor“ taip pat tobulino ESG procesus ir užbaigė mokėjimų įmonės „Maksekeskus“ įsigijimą.

Bankas per trečiąjį ketvirtį uždirbo 40 mln. eurų grynojo pelno, 49,8 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Pelno augimą lėmė didesnis pajamų srautas, kurį užtikrino pajamos iš palūkanų ir komisinių mokesčių, ir šiek tiek sumažėjusios sąnaudos. Normalizuota turto grąža išaugo iki 12,2 proc. (2021 metų 3 ketvirtį šis rodiklis siekė 8,5 proc.). Banko likvidumo ir kapitalo pozicijos išliko stiprios – „Luminor“ kapitalo pakankamumo rodiklis laikotarpio pabaigoje siekė 18,9 proc., įvertinus jau išmokėtus 90 mln. eurų dividendus.

„Luminor“ banko generalinis direktorius Peteris Bosekas:

„Šiais neramiais laikais mūsų darbuotojų atsidavimas bei stiprybė leido daugiau dėmesio sutelkti į banko klientus – Baltijos šalių verslą ir gyventojus. Nors regiono perspektyvos išlieka šviesios, besitęsiantis netikrumo ir itin aukštos infliacijos laikotarpis ima veikti klientus ir jie po truputį mažina skolinamo kapitalo paklausą. Mes esame pasirengę padėti savo klientams šiuo neramiu metu. Tikiuosi, kad „Luminor“ toliau padės vystytis verslui ir tai darys efektyviau, aptarnaus daugiau vietinės rinkos asmenų ir įmonių. Ir tai mes darysime išlaikydami tvirtą finansinį pagrindą, skaidrų valdymą ir įvykdydami savo įsipareigojimus partneriams“.

„Luminor“ trečiojo ketvirčio ataskaitą galima rasti čia.

 Apie „Luminor“:

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

Daugiau informacijos:

Indrė Baltrušaitienė
„Luminor“ komunikacijos vadovė
Tel.: +370 676 45334
El. p.: indre.baltrusaitiene@luminorgroup.com

Pranešimą paskelbė: Ineta Stravinskaitė, Publicum Financial Communications, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)