Finansai

Marijampolės cukraus fabrikas veikia įprastu režimu

Teismo paskirtam laikinajam administratoriui „Insolvensa“ vakar perėmus Marijampolės cukraus fabriką valdančios RUAB „Lietuvos cukrus“ valdymą, šiandien įmonė vėl veikia įprastu režimu. Bendrovės veikla buvo paralyžiuota dvi paras, kol dalis įmonės vadovybės ir su jais susijusių asmenų priešinosi teismo sprendimui perduoti įmonės valdymą. 

Teismo nurodymą pavyko įvykdyti tik ankstyvą trečiadienio rytą, kai administratoriui ir jo pasamdytai apsaugos bendrovei pavyko išvesdinti iš pastato jame užsirakinusius žmones.

„Galima tikėtis, kad po tiek aistrų sukėlusių įvykių, žmonės bus sutrikę, tačiau šiandien į darbą susirinko visi, rytinio susirinkimo metu įvyko ramus ir dalykiškas pokalbis. Darbuotojai rengiasi artėjančiam cukrinių runkelių supirkimo sezonui, kurį planuojame pradėti įprastu metu – rugsėjo antroje pusėje. Tiesa, kol kas esame atkirsti nuo apskaitos ir kitų gyvybiškai svarbių IT sistemų, kurios valdomos serveriais, esančiais „Arvi“ grupėje, tačiau tikiuosi, kad šią problemą pavyks išspręsti“, – pažymėjo paskirtojo administratoriaus atstovas Kęstutis Butkus.

Pasak jo, įmonėje po trečiadienio ryte vykusių įvykių buvo sutvarkytos administracijos patalpos bei pakeistos dvejos durys. Įmonei tai kainuos kiek daugiau nei 200 eurų.

„Manau, kad tuo šią istorijos dalį ir baigsime, visas kitas aplinkybes aiškinasi policija. Dabar mano tikslas – užtikrinti normalų įmonės darbą svarbiausiu jai laikotarpiu ir padrąsinti visus tiekėjus bei partnerius bendradarbiauti“, – pridūrė K.Butkus.

Kauno apygardos teismo sprendimas pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir paskirti pilną administravimą buvo priimtas rugsėjo 4 dieną. Teismas taip pat sustabdė jau anksčiau atsistatydinusios RUAB „Lietuvos cukrus“ vadovės Linos Minderienės bei Kipro bendrovės „Hofenberg Limited“ paskirto vadovo Rimo Smolsko įgaliojimus, o sprendimą dėl restruktūrizavimo bylos nutraukimo ir bankroto bylos iškėlimo „Lietuvos cukrui“ Kauno apygardos teismas turėtų priimti rugsėjo 23 dieną paskirto posėdžio metu.

Daugiau informacijos:

UAB „Lietuvos cukrus“ turto administratorius UAB „Insolvensa“ įgaliotas atstovas Kęstutis Butkus

Tel.:  +37069839462

El.paštas:  lc@administratorius.lt 

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 26, iš jų šiandien: 1.)