Finansai

Marijampolės cukraus fabrikui keliama bankroto byla

Vakar Kauno apygardos teismas nutraukė RUAB „Lietuvos cukrus“, kuriai priklauso cukraus fabrikas Marijampolėje, restruktūrizavimo bylą ir, tenkindamas dalies kreditorių prašymą, priėmė nutartį iškelti bendrovei bankroto bylą. Teismas konstatavo, kad „Lietuvos cukrus“ taip ir nepateikė restruktūrizavimo plano, o bendrovės įsipareigojimai, turimais duomenimis, viršija turtą. Nutartis dar gali būti skundžiama.   

Šiuo metu fabrikui vadovaujantis laikinasis administratorius „Insolvensa“ įmonėje liks iki tol, kol nutartis galutinai įsiteisins. Pasak laikinojo administratoriaus, besikeičiantis bendrovės statusas netrukdo rengti fabriką artėjančiam žaliavos supirkimui ir cukraus gamybai.  

„Teismo sprendimas logiškas – įmonės būklė toliau prastėja, o buvę jos vadovai, ar tokiais save laikantys asmenys sabotuoja bendrovės dokumentų, antspaudo ir kitų svarbių atributų perdavimą ir blokuoja prieigą prie IT sistemų. Tačiau šios aplinkybės netrukdo vykdyti veiklą ir rengtis sklandžiam fabriko perdavimui bankroto administratoriui. Galiu tik pajuokauti, kad bankroto administratoriui bent jau nereikės paryčiais iš įmonės išvesdinti darbuotojais prisistatančių spalvingų biografijų asmenų, užsibarikadavusių administracijos pastate“, – sakė „Insolvensos“ atstovas Kęstutis Butkus.

Kauno apygardos teismo sprendimas pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones ir paskirti pilną administravimą buvo priimtas rugsėjo 4 dieną.

Daugiau informacijos:

Kęstutis Butkus

Tel.:  +37069839462

El.paštas:  lc@administratorius.lt

Pranešimą paskelbė: Skaistė Barauskienė, UAB „Publicum“

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)