Finansai

Marius Jurgilas prisijungia prie inovacijų laboratorijos „SUPER HOW?“

Marius Jurgilas, buvęs Lietuvos banko valdybos narys, prisijungia prie inovacijų laboratorijos „SUPER HOW?“ komandos. Jis vadovaus ekonominių inovacijų tyrimui grupei, dirbančiai su proveržio technologijų projektais.

„Lietuvos finansų sistema per dešimtmetį labai stipriai pasistūmėjo į priekį. Džiugu, kad teko prisidėti prie šio pokyčio ir įtvirtinti Lietuvos vardą tiek Europos Sąjungoje, tiek apskritai pasaulyje. Svarbu, kad ši pozityvi dinamika ir toliau tęstųsi, o finansų technologijų inovacijos būtų tinkamai panaudotos išlaikant Lietuvos ekonomikos konkurencingumą ir pasirengimą naujiems iššūkiams. Be privataus sektoriaus iniciatyvų ir be mokslu grįstų technologinių inovacijų to nepavyks pasiekti“ – teigia Marius Jurgilas.

M. Jurgilo komanda dirbs su projektais, darančiais didelę įtaką technologijų ir finansų ekosistemai. Komanda yra orientuota į blokų grandinės technologijos įgalintų sprendimų ir paslaugų ar produktų, skirtų žaliųjų inovacijų, poveikio ir socialiai atsakingo investavimo modelių tyrimus ir galimą jų vystymą.

„Šiuo metu fintech sektoriuje vyksta pokytis. Akivaizdu, kad hibridinės inovacijos, tokios kaip CeDeFi, kurios iš vienos pusės vadovaujasi decentralizuotomis technologijomis, blokų grandinės technologija, tokenomika, tačiau iš kitos pusės veikia kaip korporatyviniai reguliuojami verslai, turintys licencijas ir patenkantys į reguliuojamą sritį, vis „garsiau“ ateina į rinką. Marius savo žiniomis ir kompetencijomis prisidės prie naujos kartos interneto hibridinių – decentralizuotų ir centralizuotų – inovacijų kūrimo” – teigia Andrius Bartminas, „SUPER HOW?“ bendrasteigėjas ir vadovas.

M. Jurgilas yra įgijęs ekonomikos mokslų daktaro laipsnį, taip pat yra partnerystės profesorius Vilniaus universitete. Jis yra dirbęs ekonomistu Didžiosios Britanijos ir Norvegijos centriniuose bankuose, yra įgijęs akademinio darbo patirties Jungtinėse Amerikos Valstijose. 2013 metais buvo paskirtas Lietuvos banko valdybos nariu dviem kadencijoms ir kuravo finansinio stabilumo, grynųjų pinigų, finansų rinkos priežiūros, fizinio ir kibernetinio saugumo, finansinio turto valdymo ir rinkos operacijų, mokėjimo priemonių politikos ir mokėjimų sistemų bei ekonominių tyrimų sritis.

„SUPER HOW?“ yra privati blokų grandinės technologijos tyrimų laboratorija, turinti inovatyvios Lietuvos įmonės statusą. 2022 m. Lietuvos Fintech apdovanojimuose „SUPER HOW?“ buvo pripažinta „Metų fintech inovatore“. Įmonė yra viena iš „Blockchain Lithuania“ kompetencijų centro steigėjų.

Pranešimą paskelbė: Andrius Bartminas, SUPER HOW, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)