Finansai

Mažieji Baltijos šalių ūkininkai „LANDE“ platformos dėka gavo finansavimo už 10 mln. eurų

Sutelktinio finansavimo platformai „LANDE“ pavyko surinkti 10 mln. eurų Baltijos šalių ūkininkams, taip suteikiant gyvybiškai svarbų finansavimą mažiems ir vidutiniams ūkiams. Šis Latvijos finansinių technologijų startuolis pritraukė 4 000 investuotojų bendruomenę, kurių investicijomis mažinamas atotrūkis tarp mažųjų ir stambiųjų ūkių, skatinamas konkurencingumas.

Visokeriopa pagalba ūkininkams

Smulkieji ūkininkai neretai susiduria su daugybe iššūkių, kuomet reikia užtikrinti ūkio finansavimą. Didieji skolintojai dažnai taiko griežtus kriterijus, todėl smulkiesiems ūkininkams gali būti sunku gauti jiems taip reikalingų lėšų sklandžiai veiklai. „LANDE“ sutelktinio finansavimo platforma suteikia alternatyvų finansavimo sprendimą, kuris yra prieinamesnis, greitesnis bei suteikiantis pridėtinių verčių.

„Smulkieji ir vidutiniai ūkininkai yra žemės ūkio pramonės pagrindas, tačiau jiems dažnai trūksta galimybių gauti finansavimą, kurio reikia investicijoms į savo veiklą ir verslo plėtrai“, – sako Baltijos regiono vadovas Haralds Neimanis. „Džiaugiamės suteikę finansavimą už daugiau kaip 10 mln. eurų smulkiesiems Baltijos šalių ūkininkams ir subūrę smulkiųjų investuotojų bendruomenę, kuri jaučia įsipareigojimą remti žemės ūkio sektorių“.

„LANDE“ platformoje suburti investuotojai įgalina ūkininkus lengviau vykdyti jų kasdienę veiklą – suteikiamos paskolos žaliavoms ir reikmenims įsigyti, ūkio technikos įrangai pirkti ar remontuoti, taip pat paskolos už būsimą derlių. Ūkininkai turi sąlygas kreiptis į konsultantus, kurie padės priimti pagrįstus sprendimus dėl trąšų ar žemės ūkio technikos pirkimo, o specialistai derasi dėl kolektyvinių sandorių su tiekėjais, jog ūkininkai gautų geriausias įmanomas kainas ir papildomos vertės.

„Esame daugiau nei tik finansavimo platforma – kuriame bendruomenę, vienijančią ūkininkus, investuotojus ir konsultantus, jog būtų remiamas mums taip svarbus žemės ūkio sektorius. Didžiuojamės, jog ši bendruomenė toliau sparčiai auga, todėl galės remti dar daugiau smulkiųjų ūkininkų Lietuvoje, Latvijoje bei Rumunijoje“, – priduria H. Neimanis.

Patrauklus ir investuotojams

„LANDE“ sutelktinio finansavimo platforma siekiama sumažinti finansavimo galimybių atotrūkį tarp didelių ir mažų ūkių. Didesni ūkiai dažnai lengviau gauna jiems reikalingas lėšas, o smulkiesiems ir vidutiniams ūkininkams, ypač jauniems ir tik pradėjusiems ūkininkauti, sunkiau užsitikrinti finansavimą, reikalingą veiklai pradėti ar plėsti.

„Unikalus finansinio vertinimo modelis leidžia platformoje pritaikyti finansavimo sprendimus pagal konkrečius kiekvieno ūkio poreikius ir galimybes. Mokėjimai gali būti išdėstyti pagal individualią ūkininko situaciją, mūsų platforma sudaro sąlygas investuotojams teikti naudotos žemės ūkio technikos finansavimą, kuris smulkiesiems ūkininkams yra didelis iššūkis“, – sako Baltijos regiono vadovas.

„LANDE“ sutelktinio finansavimo platforma taip pat suteikia patrauklią galimybę investuotojams, norintiems diversifikuoti savo investicinį portfelį. Šiuo būdu investuotojai gali uždirbti palūkanas už paskolas smulkiesiems ir vidutiniams ūkininkams, tuo pat remdami žemės ūkio sektorių ir skatindami tvaraus ūkininkavimo praktiką. Platformos tarpusavio skolinimo tinklo dėka, investuotojai gali prisidėti prie mažų ūkininkavimo įmonių sėkmės.

Nuo veiklos pradžios „LANDE“ padėjo finansuoti beveik 500 žemės ūkio projektų, o jos bendruomenė išaugo iki 4500 smulkiųjų investuotojų iš visos Europos. Dėl to, jog platforma orientuojasi į bendruomenės skatinamą finansavimą, kartu su įvairiomis finansavimo galimybėmis ir ekspertų patarėjais, ji yra idealus partneris smulkiesiems ir vidutiniams ūkininkams, siekiantiems augti ir sėkmingai dirbti. 

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB
Mažieji Baltijos šalių ūkininkai „LANDE“ platformos dėka gavo finansavimo už 10 mln. eurų

(Perskaityta per mėnesį: 4, iš jų šiandien: 1.)