Finansai

Medicinos bankas intensyvina smulkaus verslo finansavimą: tęsia sėkmingą bendradarbiavimą su INVEGA

Lietuvos kapitalo Medicinos bankas tęsia šalies smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimą toliau bendradarbiaudamas su nacionalinės plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Bankas tapo vienu iš dviejų įstaigos partnerių, kuriems patikėta paskolinti 85,1 mln. eurų Atviro kreditų fondo 3 (AKF3) lėšų.

Medicinos banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška sako, kad verslo projektai nesustoja, kad ir koks būtų ekonomikos ciklo etapas.

„Rinkoje nuolat jaučiame poreikį verslo plėtrai ar apyvartos lėšoms skolintis pigesne kaina. Nedideli verslai, kurie paprastai būna mažiau įdomūs ir patrauklūs klientai didžiosioms finansų institucijoms, sėkmingai veikia ir prisideda prie bendrojo vidaus produkto kūrimo pasinaudodami lengvatinėmis priemonėmis, tarp kurių yra ir AKF3“, – pastebi jis.

Anot jo, siekdami atvėsinti įkaitusią ekonomiką centriniai bankai kelia paskolų palūkanas, todėl pinigai brangsta ir reikalauja daugiau finansinių išteklių, norint vykdyti prisiimtus įsipareigojimus bei laiku grąžinti skolą.

AKF3 atveju, verslai galės skolintis investicijoms ar apyvartos lėšoms papildyti, o Medicinos banko dalis suteikiamoje paskoloje bus ne mažesnė nei 25 proc. Suteikiamos paskolos dydis sieks iki 1 mln. eurų, o maksimalios palūkanos – 3 mėnesių EURIBOR + iki 3 proc. marža.

Medicinos bankas sėkmingai dalyvavo padedant finansuoti Lietuvos verslus, skirstant jiems AKF ir AKF2 lėšas. Atitinkamai jis suteikė 16,9 ir 41,8 mln. eurų finansavimą įmonėms, siekusioms plėsti savo veiklą.

„Mes ir toliau liekame patikimu šalies smulkių ir vidutinio dydžio įmonių partneriu, tęsdami jau beveik 20 metų trunkantį bendradarbiavimą su nacionaline plėtros įstaiga INVEGA. Finansuodami sąlyginai nedidelius verslo projektus įgijome didelį įdirbį bei matome potencialą. Esu įsitikinęs, kad AKF3 veikla bus sėkminga, o bendradarbiavimas su įmonėmis – sklandus kaip įprastai“, – sako banko atstovas.

2022 metais Medicinos bankas smulkiam ir vidutiniam verslui suteikė paskolų beveik už 100 mln. eurų, o bendras Banko suteiktų paskolų portfelis per tris 2023 metų mėnesius išaugo 4,7 proc. iki 266,5 mln. eurų.

Pranešimą paskelbė: Tadas Vaitelė, UAB „Idea Prima”

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)