Finansai

Medienos pramonė tęsia žaliavos pirkimą iš Valstybinių miškų urėdijos

Koronaviruso krizė ir Lietuvoje paskelbtas karantinas jau turi įtakos ir šalies medienos sektoriui – sustabdžius medienos produktų gamybą, kilo pavojus, kad nebus įvykdytos žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pardavimo sutartys. Reaguodami į susidariusią situaciją, net 4 medienos perdirbėjus ir eksportuotojus vienijančios asociacijos priėmė sprendimą nestabdyti medienos pirkimo iš valstybinių miškų.

„Šiuo metu, kai situacija keičiasi kas dieną, labai sudėtinga įvertinti, kokio dydžio įtaką koronaviruso pandemija turės medienos pramonei. Žinoma, jei nutrūktų medienos pirkimai iš Valstybinių miškų urėdijos, ne tik šiame sektoriuje dirbantys žmonės, bet ir valstybė patirtų žymių ekonominių nuostolių. Tai suprasdami, atsakingai žvelgiame į savo įsipareigojimus – įsigysime urėdijos jau suruoštą žaliavą“, – sako asociacijos „Lietuvos mediena“ direktorius Raimundas Beinortas.

Pasak R. Beinoro, medieną iš valstybinių miškų nepertraukiamai ims asociacijos „Lietuvos mediena”, Vakarų Lietuvos Medienos Perdirbėjų ir Eksportuotojų Asociacijos, Medienos Perdirbėjų Asociacijos ir Europos padėklų asociacijos (EPAL) Lietuvos skyriaus nariai.

„Valdžios, verslo ir pačių gyventojų aktyvūs veiksmai imantis priemonių gyvybingai šalies ekonomikai išlaikyti dabar yra patys svarbiausi. Tik bendradarbiaudami visi galime rasti efektyviausius sprendimus, kurie leistų maksimaliai sumažinti pandemijos žalą valstybei“, – pažymi R. Beinortas.

Mediena yra viena svarbiausių Lietuvos strateginių išteklių, sukurianti didelį kiekį darbo vietų bei ženkliai prisidedanti prie šalies BVP sukūrimo. Medienos sektoriuje sukuriama apie 5 proc. viso šalies BVP, o jam tenkanti eksporto dalis sudaro apie 17 proc.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 21, iš jų šiandien: 1.)