Finansai

Ministrės G. Skaistės ir Euro grupės pirmininko Paschal Donohoe susitikime – dėmesys ekonomikos būklei ES fiskalinių taisyklių peržiūrai

Trečiadienį Vilniuje lankysis Euro grupės (EG) pirmininkas bei Airijos finansų ministras Paschal Donohoe ir susitiks su Lietuvos finansų ministre Gintare Skaiste. Dvišalio susitikimo metu ministrai aptars euro zonos (EZ) ekonomines perspektyvas, ES fiskalinių taisyklių peržiūrą, tolesnę fiskalinės politikos kryptį EZ mastu, procesą siekiant Bankų sąjungos užbaigimo, skaitmeninio euro projektą ir kitus 2022 m. EG darbotvarkės klausimus.

Pasak G. Skaistės, EG formatas yra itin svarbus užtikrinant efektyvų fiskalinės politikos koordinavimą tarp euro zonos šalių – tai akivaizdu vertinant sėkmingą ES koordinuoto finansinio ir ekonominio atsako į COVID-19 patirtį, padėjusį Bendrijai atlaikyti pandeminį sukrėtimą ir demonstruoti sparčius atsigavimo tempus. Artimiausiu metu EG darbotvarkėje daug dėmesio bus skiriama ne tik tolimesniam veiksmų koordinavimui, bet ir diskusijoms dėl ES fiskalinių taisyklių peržiūros.

„Peržiūrint ES fiskalines taisykles svarbiausia užtikrinti viešųjų finansų tvarumą ilguoju laikotarpiu, palaipsniui mažinant skolų lygį labiausiai įsiskolinusiose šalyse narėse, tuo pačiu stiprinant paskatas tvariam ekonominiam augimui. Šiuo atžvilgiu esame pasiruošę svarstyti apie ribotą papildomą lankstumą produktyvioms investicijoms, prisidedančioms prie skaitmeninės ir žaliosios transformacijos bei ekonomikos augimo potencialo didinimo“, – sako ministrė G. Skaistė.

Po dvišalio finansų ministrų susitikimo, „Kempinski“ viešbutyje (Universiteto g. 14), 11:30 val., vyks ir bendra G. Skaistės ir P. Donohoe spaudos konferencija. Kviečiame dalyvauti ir pasinaudoti unikalia galimybe užduoti klausimus Euro zonos pirmininkui.

Pranešimą paskelbė: Justas Kačerauskas, LR Finansų ministerija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)