Finansai

Ministrės Pirmininkės inicijuotame susitikime – partijų lyderių, institucijų atstovų ir Trišalės tarybos narių pasitarimas dėl gynybos finansavimo

Pirmadienį Vyriausybės rūmuose įvyko Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės inicijuotas susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo, kuriame dalyvavo parlamentinių partijų, pasirašiusių nacionalinį susitarimą dėl gynybos, lyderiai, krašto apsaugos, finansų bei užsienio reikalų ministrai, susijusių Seimo komitetų, Prezidentūros, NVO atstovai, verslą ir profesines sąjungas atstovaujantys Trišalės tarybos nariai.

Susitikimas skirtas Lietuvos numatytų ilgalaikių įsipareigojimų stiprinant krašto apsaugą finansavimo aptarimui.

„Valstybės saugumas yra bendras mūsų visų interesas, jo užtikrinimui numatyti ambicingi, tačiau realias ir arti esančias grėsmes atitinkantys planai, kartu su sąjungininkais prisiimti įsipareigojimai. Tai – valstybės ir visų jos piliečių bendro labo klausimas ir nesaugios kaimynystės diktuojama realybė, su kuria gyvensime artimiausioje ateityje, todėl apie gynybos finansavimo šaltinius prasminga diskutuoti ir ieškoti sutarimo plačiame rate“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Susitikime krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pristatė numatytus Lietuvos gynybos stiprinimo planus ir detalius papildomų asignavimų poreikius.

Po įvykusios diskusijos sutarta grįžti prie tolimesnio gynybos finansavimo aptarimo prieš prasidedant Seimo pavasario sesijai.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)