Finansai

„Modus Asset Management“ atsinaujinančios energetikos fondas pritraukė 85 mln. eurų

  • Pirmojo platinimo metu į naujai įsteigtą „Clean Energy Infrastructure Fund“ (CEIF) fondą pritraukta 85 mln. eurų investuotojų įsipareigojimų.
  • Pagrindiniai Fondo investuotojai yra Europos investicinis fondas ir Baltijos šalių pensijų fondai.
  • Fondas investuos į saulės ir vėjo energetikos infrastruktūrą Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose Vidurio Europos valstybėse.

Pagal alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonės licenciją veikianti „Modus Asset Management“, valdanti atsinaujinančios energetikos fondus, 2023 m. gegužės mėnesį užbaigė naujai įsteigto informuotiesiems investuotojams skirto uždarojo tipo investicinio fondo „Clean Energy Infrastructure Fund“ pirmąjį platinimo etapą. Jo metu pritraukta 85 mln. eurų investuotojų įsipareigojimų daugiausia iš Europos investicinio fondo (EIF) bei Baltijos šalių pensijų fondų.

„Modus Asset Management” vadovas Povilas Pečiulis teigia, kad sėkmingai užbaigtas pirmas platinimo etapas rodo atsinaujinančios energetikos turto klasės patrauklumą ir atsparumą. „Naujojo fondo tikslas – paspartinti regiono perėjimą prie atsinaujinančios energetikos įgalinant vietinius atsinaujinančios energetikos vystytojus ir sukuriant institucinio lygio investicinę platformą. Investavimo įsipareigojimai iš Europos investicinio fondo ir Baltijos šalių institucinių investuotojų leidžia mums ir toliau plėsti regiono atsinaujinančios energetikos pajėgumus ir reikšmingai prisidėti prie šio proceso paspartinimo”, – pasakoja „Modus Asset Management” vadovas.

Pasak Europos investicinio fondo vykdomosios direktorės Marjut Falkstedt, Vidurio ir Rytų Europos atsinaujinančios energetikos sektoriui reikalingos didelės investicijos. „Prisidėti prie Europos Sąjungos tikslo pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos yra vienas iš mūsų prioritetų, todėl investuodami į „Clean Energy Infrastructure Fund“ veiklą, žengsime apčiuopiamus ir reikšmingus žingsnius tam pasiekti. Investicijos į fondą skirtos iš „InvestEU“ programos, kuri padeda nukreipti finansavimą siekiant sparčiau diegti žaliąją ekonomiką visoje Europos Sąjungoje“, – teigia Marjut Falkstedt.

„Valdydami „Swedbank“ pensijų fonduose kaupiančių šalies gyventojų turtą siekiame, kad šios lėšos būtų investuojamos tvariai, generuotų investicinę grąžą ir kurtų ilgalaikę naudą ir mūsų klientams, ir visuomenei prisidedant prie globalių iššūkių sprendimo. Investicijos į atsinaujinančią energetiką Baltijos šalių ir Lenkijos regione sprendžia vietinės generacijos trūkumo problemą ir prisideda prie ekonomikų ir vartotojų atsparumo energijos kainų šokams stiprinimo. Tokių energijos generacijos pajėgumų plėtojimas taip pat prisideda prie mažesnių anglies dvideginio emisijų, kas ilgesnėje perspektyvoje ne tik užtikrins aplinkosauginę naudą, bet ir didesnį vietos verslų konkurencingumą“, – sako „Swedbank investicijų valdymo“ direktorius Tadas Gudaitis.

Anot P. Pečiulio, bendrovė turi sukaupusi solidžią patirtį investuojant į atsinaujinančią energetiką – CEIF yra ketvirtasis „Modus Asset Management“ valdomas atsinaujinančios energetikos fondas, orientuotas į institucinius investuotojus. Baltijos šalyse, Lenkijoje ir kitose Vidurio Europos šalyse investuosiantis fondas atitinka aukščiausią „tamsiai žalią“ (angl. Dark Green) tvarumo kategoriją ir yra orientuotas į ilgalaikes investicijas – jo investavimo periodui numatyti 5 metai, o viso fondo veiklos terminas – 10 metų. Fondo siektinas dydis yra 200 mln. eurų, o maksimalus galimas dydis – 350 mln. eurų. „Atitikdami „tamsiai žalio“ fondo statusą ne tik suteiksime patrauklias investavimo galimybes instituciniams investuotojams, bet savo veikla prisidėsime prie švaresnės aplinkos kūrimo, klimato kaitos problemų sprendimo bei paskatinsime kitus rinkos dalyvius žengti šia kryptimi“, – teigia P. Pečiulis. 

Fondo investicijos nukreiptos į saulės ir vėjo jėgaines, taip pat į energijos kaupimo sistemas. Bendra numatoma valdomų energetikos objektų galia sieks apie 600 MW. Fondas planuoja investuoti tiek į paruoštus vystymui (angl. ready to build) bei vėlyvosios vystymo fazės atsinaujinančios energetikos projektus, tiek ir jau statomus projektus.

Apie „Modus Asset Management“

„Modus Asset Management“ yra licencijuota alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonė, besispecializuojanti atsinaujinančios energetikos investicijose Baltijos šalių, Lenkijos ir Centrinės Europos regione. Bendrovė siekia paspartinti perėjimą prie tvarios energetikos plėtros veiklos rinkose bei sukurti patrauklias investavimo galimybes instituciniams ir kitiems informuotiesiems investuotojams. Daugiau informacijos: www.modusam.com.

Apie Europos investicinį fondą

Europos investicijų fondas (EIF) yra Europos investicijų banko grupės dalis. Pagrindinė EIF misija – remti Europos labai mažas, mažas ir vidutines įmones, padedant joms gauti finansavimą. EIF kuria ir plėtoja rizikos ir augimo kapitalo, garantijų ir mikrofinansavimo priemones specialiai šiam rinkos segmentui. Atlikdamas šį vaidmenį EIF padeda siekti pagrindinių ES politikos tikslų, tokių kaip konkurencingumas ir augimas, inovacijos ir skaitmenizavimas, socialinis poveikis, įgūdžių ugdymas ir žmogiškasis kapitalas, klimato kaita ir aplinkos tvarumas ir kt.

Apie „Swedbank“

„Swedbank“ yra didžiausias pensijų fondų valdytojas Lietuvoje. Banko II pakopos valdomų pensijų fondų turtas šiuo metu siekia apie 2,3 mlrd. eurų, o fonduose kaupia daugiau kaip 550 tūkst. šalies gyventojų. 2022 m. pavasarį „Swedbank“ gyventojams ir darbdaviams taip pat pasiūlė III pakopos pensijų fondus.

Pranešimą paskelbė: Justina Matuliauskienė, Modus Mobility, UAB
„Modus Asset Management“ atsinaujinančios energetikos fondas pritraukė 85 mln. eurų

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)