Finansai

„Modus Asset Management“ užsitikrino 14 mln. eurų iš SEB banko didžiausio Lietuvoje nutolusių saulės elektrinių fondo portfelio plėtimui

Specializuota atsinaujinančios energetikos fondų valdymo įmonė „Modus Asset Management“ užsitikrino 14 mln. eurų dydžio finansavimą iš SEB banko saulės jėgainių portfelio plėtrai Lietuvoje. Lėšos skirtos finansuoti 22 MW galios saulės jėgainių, kurios šiuo metu vystomos Varėnos, Jonavos ir Radviliškio rajonuose, įsigijimą. 

SEB bankas finansavimą suteikė „Modus Asset Management“ valdomam uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtam saulės energetikos investiciniam fondui „Modus Remote Solar Fund I“ (MRSFI) priklausančioms bendrovėms. Bendri planuojamų įsigyti jėgainių gamybos pajėgumai per metus sieks 26 GWh.  

Pagamintą elektrą saulės elektrinės tieks daugiau kaip 30-iai įmonių Lietuvoje.  Pasak „Modus Asset Management“ vadovo Povilo Pečiulio, pagal planuojamus Lietuvos teisės aktų pakeitimus, verslams ir toliau išliks galimybė naudotis gaminančio vartotojo privalumais (angl. net metering) ir sudaryti 57 metų laikotarpio ilgalaikes sutartis elektros tiekimui iš saulės parkų.   

„Iš verslo klientų jaučiame didelį susidomėjimą, nes šis būdas yra vienas efektyviausių siekiant užsitikrinti patrauklią fiksuotą elektros kainą ir žalios energijos tiekimą. Mūsų valdomo didžiausio Lietuvoje nutolusių saulės jėgainių parko plėtra leis ne tik pasiūlyti šią paslaugą dar platesniam ratui šalies įmonių, bet ir prisidės prie bendro valstybės energetinės nepriklausomybės stiprinimo“, – sako Povilas Pečiulis.  

„Žaliosios elektros energijos gamybos apimčiai didinti būtinos investicijos. Lietuva yra įsipareigojusi iki 2050 metų 100 proc. patenkinti savo elektros energijos reikmes iš atsinaujinančių energetinių išteklių (AEI) ir dalį pagamintos energijos eksportuoti. Planuojama, kad saulės energija iš viso sudarys apie 20 proc. bendrosios elektros energijos gamybos apimčių, todėl būtina ir toliau užtikrinti atsinaujinančios energetikos plėtrą šalyje. Vienas mūsų banko tikslų – skatinti investicijas į AEI projektus, todėl tikime, kad šis fondų valdymo įmonės „Modus Asset Management“ įsigijimas prisidės prie šalies žaliosios energetikos tikslų“, – teigia SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktorius Artūras Vingrys. Anot jo, ši paskola atitinka SEB žaliųjų obligacijų programoje nustatytus kriterijus. 

Planuojamuose įsigyti saulės parkuose bus naudojami modernūs dvipusiai saulės moduliai tiek su vienos ašies saulės sekimo, tiek su fiksuoto kampo technologija. Su šiuo įsigijimu „Modus Asset Management“ valdomas nutolusių saulės elektrinių bendras portfelis išaugs iki 76 MW.  

MRSFI yra uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas saulės energetikos investicinis fondas, investuojantis į Lietuvoje veikiančias saulės elektrines, kurių generuojama elektros energija parduodama verslo subjektams. Šiuo metu fondas yra pritraukęs 15 mln. eurų investicijų.  

Apie „Modus Asset Management“  

„Modus Asset Management“ yra licencijuota alternatyviųjų kolektyvinio investavimo subjektų valdymo įmonė, besispecializuojanti atsinaujinančios energetikos investicijose Baltijos šalių, Lenkijos ir Centrinės Europos regione. Bendrovė siekia paspartinti perėjimą prie tvarios energetikos plėtros veiklos rinkose bei sukurti patrauklias investavimo galimybes instituciniams ir kitiems informuotiesiems investuotojams. Daugiau informacijos: www.modusam.com.   

Apie SEB

SEB yra pirmaujanti Šiaurės šalių finansinių paslaugų grupė. Švedijoje ir Baltijos šalyse SEB konsultuoja klientus finansų klausimais ir teikia jiems universalias finansines paslaugas. SEB grupei priklausančių bankų Danijoje, Suomijoje, Norvegijoje ir Vokietijoje pagrindinės veiklos sritys yra verslo ir investicinės bankininkystės paslaugos verslo klientams ir institucijoms. SEB padaliniai veikia 20 pasaulio šalių. SEB grupėje dirba apie 15 tūkst. darbuotojų. Išsamiau apie SEB skaitykite www.sebgroup.com.  

Pranešimą paskelbė: Justina Matuliauskienė, Modus Mobility, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)