Finansai

„Modus Group” į žaliosios energetikos projektus Lenkijoje investuos 36 mln. eurų

Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Finansavimas jų įgyvendinimui jau yra pritrauktas, didžiąją jo dalį sudarys tarptautinių investuotojų lėšos.

Įmonė iš dviejų Vakarų Europos paskolų fondų pritraukė daugiau kaip 27 mln. eurų šių atsinaujinančios energetikos projektų finansavimui. Likusią sumą jėgainių statybai ji skirs iš savo lėšų.

Naujas saulės jėgaines vystys „Modus Group“ įmonių grupei priklausanti bendrovė „Green Genius“. Šiemet Lenkijoje ji jau sėkmingai užbaigė 49 saulės jėgainių projektus, kurių bendra galia – 45,5 megavatai (MW).

„Lenkija mums yra viena iš strateginių plėtros rinkų – šiuo metu kaimyninėje šalyje esame tarp didžiausių saulės energijos projektų vystytojų. Čia matome didelį žaliosios energetikos vystymo potencialą, todėl jau suplanavome naują aktyvų investicijų etapą. Po sėkmingo praeito etapo pastebime stiprų finansinių institucijų pasitikėjimą mūsų galimybėmis įgyvendinti projektus laiku ir už tinkamą kainą“, – sako Ruslanas Sklepovičius, įmonių grupės „Modus Group“ valdybos narys, atsakingas už atsinaujinančios energetikos sritį.

Šių metų liepos pradžioje „Modus Group“ įvykdė anksčiau Lenkijoje pastatytų saulės jėgainių parkų pardavimo sandorį su vienos didžiausių pasaulyje turto valdymo įmonės „Aberdeen Standard Investments“ valdomu infrastruktūros fondu. Įmonės duomenimis, tai buvo iki šiol didžiausias tokių parkų pardavimo sandoris kaimyninėje rinkoje.

„Modus Group“ įmonių investicijos į įvairias veiklos sritis Lietuvoje ir užsienio rinkose pernai augo 4 kartus ir sudarė 64,73 mln. eurų. Didžioji sumos dalis – 50,34 mln. eurų – atiteko energetikos projektams. Į saulės jėgainių parkų vystymą Lenkijoje 2018 m. buvo investuota daugiau kaip 45 mln. eurų. Įmonė planuoja ir toliau didelį dėmesį skirti atsinaujinančios energetikos projektų vystymui visoje Europoje. 

 

Papildoma informacija                              

Modus Group” – tarptautinė įmonių grupė, daugiausiai veikianti atsinaujinančios energetikos („Green Genius“, „Modus Energy“), mobilumo paslaugų („CityBee“), išmanių parkavimo sprendimų („Parkdema“) ir automobilių prekybos srityse. Įmonių grupė valdo 18-os automobilių prekės ženklų atstovybių tinklą, tarp jų – „Porsche“, „Bentley“, BMW, „Fiat“, „Maserati“ ir kt.

„Modus Group“ pajamos 2018 m. pasiekė beveik 343 mln. eurų, bendrovė uždirbo daugiau kaip 28 mln. eurų pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA). Įmonių grupės pajamos ir EBITDA, lyginant su 2017 m., padidėjo atitinkamai 26 proc. ir 30 proc. Sparčiausias pajamų augimas 2018 m. užfiksuotas iš grupės veiklos energetikos bei mobilumo srityse. Grupei priklausančių energetikos bendrovių pajamos padidėjo beveik 115 proc., o su mobilumo paslaugomis susijusių verslų – beveik 99 proc.

Pranešimą paskelbė: Justė Kudžmaitė, UAB „INK agency“

(Perskaityta per mėnesį: 28, iš jų šiandien: 1.)