Finansai

MOGO pradeda viešą obligacijų siūlymą

Latvijos finansinių technologijų bendrovė AS „mogo“ šiandien pradeda viešą akcijų platinimą, kuris tęsis nuo 2021 m. vasario 12 d. iki 2021 m. vasario 25 d.

2021 m. Vasario 2 d. Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija patvirtino AS „mogo“ 30 000 000 eurų obligacijų programos prospektą.

Viešas kompanijos obligacijų siūlymas susideda iš dviejų dalių – pasirašymo su naujais investuotojais ir mainų pasiūlymo esamiems obligacijų savininkams.

  • Naujam pasirašymui obligacijos siūlomos esamiems „mogo“ obligacijų savininkams ir privatiems bei instituciniams investuotojams iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos.
  • Siekiant palaikyti bendradarbiavimą su esamais investuotojais, pasiūlymo metu visiems esamiems AS „mogo“ obligacijų, kurių ISIN kodai LV0000801363 ir LV0000880029, obligacijų savininkams siūloma galimybė iškeisti turimas obligacijas į naujas obligacijas mainais į 2% premiją. kuri bus sumokėta kartu su pirmuoju mokėjimu už naujas obligacijas.

„Mes labai vertiname mūsų investuotojų pasitikėjimą, parodytą mūsų veiklos laikotarpiu, todėl džiaugiamės galėdami pasiūlyti Baltijos šalių investuotojams naują galimybę investuoti į pagrindinės grupės įmonės – Latvijos įmonės AS „mogo “- obligacijas. Mes matome obligacijas kaip svarbią priemonę finansuojant grupės augimą ir džiaugiamės, kad bėgant metams investuotojų susidomėjimas tiek AS „mogo“, tiek „Mogo Finance“ obligacijomis išaugo, taip sukuriant plačią investuotojų bendruomenę iš viso pasaulio“, – sako Modestas Sudnius, „Mogo Finance Group“ generalinis direktorius.

„Džiaugiamės matydami, kaip AS „mogo“ naudojasi obligacijų rinkos teikiamomis galimybėmis pritraukti finansavimą. Šis viešas siūlymas atveria naujas galimybes privatiems ir instituciniams investuotojams Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje investuoti į skolos vertybinius popierius“, – pažymi Nasdaq Baltijos biržos vadovė Daiga Auziņa-Melalksne.

AS „mogo“ Baltijos šalių kapitalo rinkoje dalyvauja nuo 2014 metų. Praėjus dvejiems metams nuo kompanijos įkūrimo, „mogo“ sėkmingai užbaigė 20 mln. EUR vertės skolos vertybinių popierių (obligacijų) emisijos platinimą, kuri buvo įtraukta į reguliuojamąją Baltijos šalių rinką. Šiuo metu Baltijos šalių kapitalo rinkoms “mogo“ siūlo dvi obligacijų emisijas- iš viso 30 mln. EUR. Šios emisijos tikslas yra refinansuoti esamas obligacijas.

  • Kiekvienos obligacijos nominali vertė yra 1 000 EUR.
  • Minimali investavimo suma pirminio siūlymo metu yra bent viena obligacija.
  • Palūkanų mokėjimai bus atliekami kas mėnesį obligacijų bazinio prospekto sąlygose nurodytomis dienomis, taikant 11% metinę palūkanų normą.
  • Obligacijų trukmė – 3 metai, tačiau „mogo“ turi teisę išpirkti obligacijas anksčiau laiko.

Ne vėliau kaip iki 2021 m. kovo 31 d. obligacijas planuojama įtraukti į „Nasdaq Riga“ vertybinių popierių biržos Baltijos obligacijų sąrašą. Siekiant užtikrinti patogų obligacijų įsigijimą investuotojams, procesas bus vykdomas „Nasdaq Riga Genium INET“ prekybos sistemoje. Dabartiniams obligacijų savininkams mainų pasiūlymas bus teikiamas per „Nasdaq“ CSD sistemą. Pagrindinis obligacijų platinimo organizatorius yra „Signet Bank“.

„Mogo“ taip pat kviečia investuotojus, žiniasklaidos atstovus ir kitas suinteresuotąsias šalis prisijungti prie internetinio seminaro, skirto obligacijų platinimui, kuris numatytas 2021 m. Vasario 18 d. 16:00 (EET). Renginio metu „Mogo Finance Group“ generalinis direktorius Modestas Sudnius ir finansų direktorius Maris Kreics informuos apie paskelbtą viešą siūlymą, taip pat pristatys neaudituotus 2020 m. 12 mėnesių finansinius rezultatus. Norintys prisijungti prie internetinio seminaro, kviečiami registruotis: https://attendee.gotowebinar.com/register/7629787575297175823

Išsamią informaciją apie obligacijų išleidimo sąlygas ir dalyvavimą obligacijų aukcione galima rasti čia: https://mogo.finance/new-bonds/

AS „mogo“ priklauso tarptautinei finansinių technologijų grupei – „Mogo Finance“. AS „mogo“ siūlo automobilių lizingo paslaugas, išperkamąją nuomą ir ilgalaikę nuomą klientui patogiausiu būdu – internetu, telefonu ir daugiau nei 280 automobilių prekybos atstovybių. AS „mogo“ turi daugiau nei 13 tūkst. aktyvių klientų Latvijoje. Praėjusiais metais kompanijos portfelis šioje šalyje sudarė 26 mln. EUR.

Iki šiol „Mogo Finance Group“ yra suteikusi daugiau kaip 585 mln. eurų vertės užtikrintų paskolų, o grynasis paskolų ir automobilių nuomos portfelis viršijo 192 mln. eurų. Finansinėmis technologijomis grįstą savo veiklos strategiją grupė įgyvendina per savo platų, daugiau nei 2 000 partnerių apimantį prekybos vietų ir filialų tinklą bei veiklos vykdymą internetu.

2012 m. įkurta „Mogo Finance“, kurios būstinė yra Rygoje, Latvijoje, savo veiklą keturiolikoje valstybių įvairiuose pasaulio regionuose – Baltijos šalyse Vidurio, Rytų ir Pietryčių Europos valstybėse, Artimuosiuose Rytuose, Kaukaze ir Centrinėje Azijoje bei Rytų Afrikoje.

Daugiau apie kompaniją: www.mogofinance.com  

Pranešimą paskelbė: Karolis Bagdonas, UAB Augti

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)