Jubiliejų muzikantai
Paslaugos

Muzikantai jubiliejui

Ruošiantis šventei dažnai susiduriame su dilema, kur ieškoti muzikantų. Šiai dilemai išspręsti mums gali padėti pažintys ir jau turėtos pažįstamų patirtys, taip pat pagalbą pasiūlys visagalis internetas. Pirmu variantu, jei daugmaž numanote rekomendavusiojo muzikinį skonį, supratimą apie muziką, jums gali užtekti tokių rekomendacijų ir šventei muzikantus jūs jau turite. Antru variantu – jums teks kantriai ir išrankiai muzikantų ieškoti internetiniuose puslapiuose. Kad būtų paprasčiau, pasiremkime pavyzdžiu: artėja jūsų jubiliejus ir jums reikalingi puikūs jubiliejų muzikantai. Mūsų užduotis interneto platybėse rasti tinkamiausius ir šauniausius jubiliejų muzikantus. Nuo ko pradėti?

Dauguma visų atlikėjų, muzikantų turi internetinius puslapius. Jums tereikia pasinaudojus Google paieškos langeliu į jį įvesti raktinius žodžius ,,jubiliejų muzikantai“. Interneto platybės pasiūlys daug variantų. Teliks panagrinėti atskirus internetinius puslapius, juose skelbiamą medžiagą ir išklausyti muzikinius intarpus (dažniausiai muzikantai puslapiuose tai patalpina). Galite nesutikti, tačiau dažniausiai muzika ir muzikantų grojaraštis kalba už pačius atlikėjus. Puslapiuose rasite ir būtinus kontaktus. Būna ir taip, kad norimi atlikėjai jau užimti, todėl kol laikas pravartu ieškoti ir varianto B.

Puslapiuose muzikantai aprašo, ką siūlo jubiliejams, kokią muziką groja, kokia muzikinę patirtį jau turi. Dažniausiai jubiliejų svečių užimtumui, geros atmosferos sukūrimui siūlo ir papildomas paslaugas: vedėjus, šokėjus, apšvietimą, papildomą garso aparatūrą ar priedelius, ir pan. Galbūt reikia fotografo? Muzikantai savo profesinėje aplinkoje turi ne vieną variantą.

Jubiliejai būna rečiau nei gimtadieniai, todėl tokiai ypatingai progai norisi ir ypatingų muzikantų. Čia vėl gi reikia žinoti, kokia muzika jums patinka, kokią temą norėsite jubiliejuje atspindėti. Gal tądien jums praverstų džiazo muzikantai, o gal norite tik instrumentinės muzikos, galbūt galite sau leisti pasikviesti Lietuvoje žinomą atlikėją, o gal didžiausia šventė draugams ir jums bus šokti pagal DJ muziką. Skonio ir fantazijos reikalas, tačiau nepamirškite, jei kviečiate į šventę žmones, jų užimtumu taip pat reikėtų pasirūpinti, todėl geriausias variantas universalios muzikos atlikėjai, kurie savo repertuare turi daug įvairovės. Tokie švenčių muzikantai turi turėti ir didelį patirties bagažą, dažniausiai naujokai tuo pasigirti dar negali. Muzikantai vadinami ,,senais vilkais“ turi neįkainojamą ir nepavejamą patirtį, tačiau dažnas užmiega ant laurų ir pamiršta, kad kiek laiko bemuzikuotum, tobulėjimui ribų nėra. Čia gali laimėti jaunatviškas maksimalizmas. Grįšiu prie minties, prieš užsisakydami muzikantus, ieškokite būdų paklausyti, ką muzikantai sugeba iš tiesų. Idealiausias variantas, kai užsakomų muzikantų komandoje dirba tiek jauni, tiek jau daug muzikinės duonos ragavę atlikėjai. Tai garantas, kad tiek jauniausi, tiek vyriausi jubiliejų svečiai galės mėgautis mėgstamomis dainomis, juk kiekvienas laikmetis skamba jam būdingomis dainomis. Muzikantų tarpusavio amžiaus skirtumai puikiai pasitarnauja, kuomet reikia dainomis žingsniuoti per laikmečius.

Ieškoti ir dar kartą ieškoti. Visur visada. Išgirsti, susisiekti ir dar… Ieškant jubiliejų ar švenčių muzikantų neužmirškite pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie būsimus svečius. Taip tai jūsų šventė, bet ją švęsite ne vienas… Verta pamąstyti. Sėkmės.

(Perskaityta per mėnesį: 142, iš jų šiandien: 1.)