Finansai

Nauja iniciatyva skatins Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes pakuotes

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Gamtos ateitis“ pradėjo naują iniciatyvą, kuri skatins Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes produktų pakuotes, dalytis gerosiomis praktikomis ir stiprinti ekologinių iniciatyvų sklaidą Lietuvos versle bei visuomenėje.

Šiemet pradėta plėtoti „Ateities pakuotės“ klubo veikla apims narių ekologinių iniciatyvų viešinimą ir dalijimąsi ekspertinėmis žiniomis apie tvaresnes pakuotes. Iniciatyvos autoriai taip pat planuoja periodiškai organizuoti renginius, kuriuose bus galima pasisemti žinių apie tvarias ir lengviau perdirbamas pakuotes.

„Ateities verslas – tai tvarus, visuomenei ir aplinkai atsakingas verslas. Pastebime, kad vis daugiau šalies importuotojų ir gamintojų eina ar planuoja eiti tvaresniu, mažesnį pėdsaką aplinkoje paliekančiu keliu. Įžvelgę šią tendenciją, nusprendėme sukurti platformą, kuri padėtų ekologinėms verslo iniciatyvoms tapti labiau matomoms, taip pat paskatintų informacijos apie pakuočių ekologiją dalijimąsi tarp įmonių“, – sako VšĮ „Gamtos ateities“ viešinimo ir rinkodaros vadovė Diana Ramanauskaitė.

Tvarų ir atsakingą verslą skatinanti „Ateities pakuotės“ klubo iniciatyva startavo kovo mėnesį ir prie jos jau prisijungė tokios įmonės kaip „Orkla Food Lietuva“, „Augma“, „Mantinga“, „Volfas Engelman“, „Saint-Gobain statybos gaminiai“ ir kitos. Prie „Ateities pakuotės“ klubo gali prisijungti Lietuvos įmonės, kurios savo veikloje jau naudoja arba planuoja naudoti perdirbamas pakuotes ar turi kitų ekologinių iniciatyvų ir kurių pakuočių tvarkymą organizuoja VšĮ „Gamtos ateitis“.

Tvarumo idėją palaikantys verslai apie priklausymą klubui savo vartotojus gali informuoti naudodami specialiai šiai ekologinei iniciatyvai sukurtus logotipus. Vienas jų bus skirtas tvarioms, lengvai perdirbamoms pakuotėms žymėti.

„Pastebime, kad informacijos pakuočių ekologijos ir tvarumo tema trūksta ne tik verslo įmonėms, šiuo metu netgi ir teisiniame reguliavimo lygmenyje nėra aiškių kriterijų, kokios pakuotės gali būti laikomos tvariomis aplinkos atžvilgiu. Įžvelgę šį žinių trūkumą, mes inicijuojame diskusiją, skatiname dalytis patirtimi, kartu ieškoti ekologiškesnių pakuočių formulių ir taip drauge ruoštis griežtėjantiems aplinkos apsaugos reikalavimams“, – sako „Gamtos ateities“ aplinkosaugos ekspertė Dalia Gedgaudienė.

Anot jos, dar šiemet Lietuvos verslo įmonėms bus pradėti taikyti nauji aplinkosaugos reikalavimai, nulemsiantys didesnius pakuočių mokesčius. Kitąmet laukia mažesni mokesčiai pakartotinai naudoti tinkamoms ar perdirbamoms pakuotėms, tačiau bus didinami tarifai toms, kurios iškeliauja į sąvartynus arba yra deginamos. „Ruoštis šiems pokyčiams reikia jau dabar, todėl ir sukūrėme iniciatyvą, kuri, tikime, leis verslui geriau naviguoti pakuočių ekologijos srityje ir padės veikti tvariau bei atsakingiau visuomenės ir aplinkos atžvilgiu“, – teigia D. Gedgaudienė.

VšĮ „Gamtos ateitis“ – licencijuota viena didžiausių pakuočių atliekų tvarkymo organizacijų Lietuvoje, koordinuojanti gamintojų ir importuotojų į Lietuvos Respublikos vidaus rinką tiekiamų pakuočių atliekų tvarkymą. Organizacijos tikslas – atstovaujant Lietuvos gamintojams ir importuotojams, plėtoti tvarią ir efektyvią pakuočių atliekų tvarkymo veiklą, įgyvendinti visuomenės švietimo, edukacijos priemones, siekiant didinti gyventojų, savivaldos, verslo atsakomybę ir sąmoningumą aplinkos taršos pakuočių atliekomis ir jų rūšiavimo klausimais.

Pranešimą paskelbė: Akvilė Pušinskaitė, UAB ADVERUM

(Perskaityta per mėnesį: 2, iš jų šiandien: 1.)