Finansai

Naujas EfTEN Special Opportunities Fund investuos į papildomo finansavimo poreikį turinčius nekilnojamojo turto projektus Baltijos šalyse

Didžiausias Baltijos šalyse nekilnojamojo turto fondų valdytojas „EfTEN Capital AS“ pristatė naują fondą instituciniams investuotojams. EfTEN Special Opportunity Fund (SOF) investuos į nekilnojamojo turto projektus, kurių veiklai tęsti reikalingas papildomas finansavimas.

Fondo pradinis kapitalas yra 25,4 mln. eurų, kuris per šešis mėnesius maksimaliai gali būti padidintas iki 75 mln. eurų. Pagrindiniai fondo investuotojai yra Estijos ir Latvijos pensijų fondai.

„Išaugusios palūkanų normos ir kelis ketvirčius trunkanti recesija turi didžiulį poveikį rinkai. Bankai tapo konservatyvesni finansuodami nekilnojamojo turto projektus, išaugę finansavimo kaštai ir ekonominis neapibrėžtumas lėmė viso nekilnojamojo turto sektoriaus lėtėjimą. Tokioje aplinkoje natūraliai atsiranda projektų, kurie, nepaisant gerų ilgalaikių perspektyvų, susiduria su trumpalaikiu finansavimo trūkumu. Būtent tokiems atvejams ir buvo įsteigtas SOF“ – komentavo Laurynas Žilys, EfTEN Capital Lietuva partneris.

„EfTEN visada save laikė aktyviu investicijų valdytoju, investuojančiu tame tarpe ir į probleminius ar didelių pokyčių reikalaujančius objektus. Per naująjį SOF finansavimas bus teikiamas tiek paskolomis, tiek dalyvaujant kapitalo struktūroje. Mūsų tikslas – kartu su vystytoju aktyviai įsitraukti į projektą ir panaudoti EfTEN resursus bei kompetencijas geriausiam bendram rezultatui pasiekti. Nors SOF pagrinde yra skirtas instituciniams investuotojams, neprofesionalūs investuotojai į jį gali investuoti per EfTEN United Property Fund“ – apie fondo veiklos principus dėstė L. Žilys.

EfTEN Capital AS valdo septynis Baltijos šalyse veikiančius nekilnojamojo turto fondus, kurių portfelį sudaro 64 objektai, o bendra valdomo turto vertė – 1,1 mlrd. eurų.

Papildoma informacija:

Laurynas Žilys

EfTEN Capital Lietuva

Partneris

Tel.: +370 610 29328

El.paštas:  laurynas.zilys@eften.lt

Pranešimą paskelbė: Giedrė Kasparavičienė, UAB Komunikacija ir konsultantai

(Perskaityta per mėnesį: 7, iš jų šiandien: 1.)