Finansai

Norint eksporto, reikia inovacijų

Kitąmet trisdešimties metų jubiliejų minėsianti UAB „Henris“ iš Šiaulių jau daugelį metų garsėja kaip solidus ir patikimas partneris, teikiantis kvalifikuotas, inovatyvias paslaugas. Įmonė specializuojasi dviejose srityse – energetikos projektuose (šilumos punktų, katilinių, pastatų inžinerinių sistemų, vamzdynų, oro kondicionavimo sistemų, atsinaujinančių energijos šaltinių projektavimas, gamyba, įrengimas) bei metalo strypų, vamzdžių ir profilių apdirbime (detalių, komponentų, konstrukcijų serijinė gamyba).

2017 m. UAB „Henris“ pripažinta viena iš perspektyvių įmonių Lietuvoje  ir pateko į „TOP ĮMONĖ 2017“ sąrašą. 2019 m., kaip viena iš sparčiausiai augančių įmonių šalyje, ji apdovanota „Gazelės“ titulu.

Įmonės darbu ir sukaupta ilgamete patirtimi naudojasi daugelis Lietuvos įmonių. Energetikos paslaugos teikiamos AB „ORLEN Lietuva“, UAB „Axis Industries“, AB „Eglės sanatorija“, UAB „Vakarų medienos grupė“, UAB „Kalvasta“ ir kitoms. Vieni naujausių iš partnerių – UAB „Eikos statyba“ bei UAB „Autokausta“. Tarp įgyvendintų energetikos įrangos projektų tokie įspūdingi objektai kaip „Eglės sanatorijos“ Druskininkuose ir Birštone, „Vakarų medienos grupės“ medienos drožlių plokščių gamykla Naujojoje Akmenėje, „Švyturio arena“ Klaipėdoje bei baigiamas rekonstruoti S. Dariaus ir S. Girėno stadionas Kaune. Kalbant apie metalo apdirbimo sritį, bendradarbiaujama su UAB „ROL Lithuania“, UAB „Bipa“, UAB „BAR Baltic Production“ ir kitomis įmonėmis Lietuvoje bei užsienyje.

Bendrovė įgyvendina projektą „Ekoinovacinių lazerinių technologijų diegimas UAB „Henris“. Įdiegus technologines ekoinovacijas, siekiama sumažinti neigiamas klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes. Norint efektyvinti gamybinę veiklą, įmonėje „Henris“ nuspręsta investuoti į technologinių ekoinovacijų diegimą.

Projektas dalinai finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 3 prioriteto „Smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ priemonę „Eco-inovacijos LT+“. Pagal sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra), projektui skirtas 312 tūkst. eurų finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondo.

Įsigyta metalo vamzdžių ir profilių lazerinio pjovimo įranga. Diegiamos technologinės ekoinovacijos padės patobulinti 3 produktų grupes – rankšluoščių džiovintuvus, energetikos įrangą, kitus nestandartinius metalo vamzdžių ir profilių gaminius.

Kalbant apie teikiamas metalo apdirbimo paslaugas, įmonė UAB „Henris“ visuomet turėjo aiškią specializaciją – metalo strypų, vamzdžių ir profilių apdirbimą. Klientų ir partnerių pasitikėjimą užtarnavo specifinis paslaugų spektras ir koncentravimasis į kokybę.

„Tačiau rinka nestovi vietoje. Ją stebime, analizuojame ir stengiamės priimti atitinkamus sprendimus. Užsitikrinę solidžią poziciją vietinėje rinkoje, sudominę ne vieną užsienio kapitalo įmonę Lietuvoje, pradėjome žvalgytis ir į kitas šalis. Vis dėlto, greitai teko pripažinti – norint eksporto, reikia investicijų, kurios padėtų didinti našumą, kokybę, o kartu – ir konkurencingumą. Taigi vamzdžių ir profilių fiber tipo lazerinio pjovimo automatinė linija buvo logiškiausias žingsnis į priekį. Tokia įranga, specialiai pritaikyta tik 16-200 mm vamzdžių ir 10×20 – 200×200 mm profilių pjovimui, gali pasigirti vos kelios įmonės Baltijos šalyse. Ši inovacija padėjo kelis kartus išauginti pajėgumus, žymiai pagerinti našumo rodiklius, o mūsų nauja paslauga padėjo pritraukti ir tokių industrijų klientus, kuriems anksčiau nieko pasiūlyti negalėjome. Taip pat pradėjome teikti ir robotizuoto suvirinimo (MIG, TIG) paslaugas. Taigi strypų, vamzdžių ir profilių pjovimas, lankstymas, valcavimas bei suvirinimas tapo maksimaliai greitas ir optimizuotas. O svarbiausia – sėkmingai įdiegtos inovacijos padeda taupyti vis brangstančius resursus ir taip tausoti gamtą. Tai buvo vienas iš svarbiausių šio projekto tikslų“, – sako UAB „Henris“ generalinis direktorius Voldemaras Ušinskis.

„Siekiant paskatinti labai mažas, mažas ir vidutines įmones diegti technologines ekoinovacijas, taip sumažinant neigiamas klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes, jau 4 kartus paskelbėme priemonės „Eco-inovacijos LT+“ paraiškų priėmimą. Subsidijas pagal šią priemonę gaunančių įmonių skaičius jau pasiekė 157, įdiegta beveik pusšimtis technologinių ekoinovacijų, o ateityje jų skaičius didės“, – sako Agnė Vaitkūnienė, Investicijų valdymo tarnybos direktorė, laikinai einanti Inovacijų agentūros direktorės pareigas.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikienė, VšĮ Inovacijų agentūra

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)