Finansai

„Novira Plaza“ statybos Rygoje bus baigtos šiemet spalį, nuomos sutartys jau pasirašomos

„Novira Plaza“ verslo komplekso Rygoje, į kurį iš viso bus investuota 55 mln. Eur, statybas planuojama užbaigti šiemet spalio mėnesį. Lietuvos turto valdymo bendrovė „Evernord Asset Management“, kuriai priklauso didžioji dalis „Novira Plaza“ projekto akcijų, skelbia per penkis neviešo obligacijų platinimo etapus pritraukusi 25 mln. Eur investicijų, skirtų kompleksui plėtoti. Modernaus biurų pastato valdytojai jau pasirašė kelias nuomos sutartis su tarptautinėje ir Baltijos šalių rinkoje žinomomis įmonėmis.

65 proc. „Novira Plaza“ projekto akcijų priklauso Lietuvos turto valdymo bendrovės „Evernord Asset Management“ valdomam fondui „Evernord Real Estate Fund III“, 35 proc. – nekilnojamojo turto plėtros bendrovei „Novira Capital“.

„Sulaukiame didelio Baltijos šalių verslo įmonių susidomėjimo galimybe įsikurti moderniame verslo centre pačiame Rygos centre.  Džiaugiamės, kad jau yra pasirašytos nuomos sutartys su Baltijos šalyse gerai žinomomis kompanijomis. Nepaisant iššūkių, su kuriais praėjusiais metais susidūrė statybų sektorius, mūsų projektas įgyvendinamas sklandžiai ir bus užbaigtas spalio pradžioje“, – pažymi Jolanta Jurga, „Evernord Asset Management“ direktorė ir „Evernord“ grupės įkūrėja.

Pasak jos, šis projektas yra sėkmingo Baltijos šalyse veikiančių partnerių bendradarbiavimo rezultatas. „Novira Plaza“ vystytojai yra Estijos bendrovė, didysis dalininkas – Lietuvoje įkurtas fondas, pats projektas vykdomas Latvijoje, o investuotojai ir nuomininkai susibūrė iš visų trijų Baltijos šalių.

Tvarūs statybų bei architektūriniai sprendimai  ir patogi lokacija „Novira Plaza“ komplekse paskatino įsikurti vieną iš tarptautinės konsultavimo rinkos lyderių „PricewaterhouseCoopers“ (PwC). Kompanija į daugiau nei 1000 kv. metrų plotą užimantį savo biurą „Novira Plaza“ septintame aukšte įsikels šių metų pabaigoje, čia dirbs apie 200 PwC Latvijos komandos darbuotojų.

„PwC ne tik pristato ir diegia, bet ir pati kuria naujus verslo standartus. Mūsų globalios plėtros strategija grindžiama tvarumo principais – siekiame mažinti natūraliųjų išteklių eikvojimą, rinktis energetiškai efektyvius ir funkcionalius, aplinką tausojančius sprendimus. Vienas iš pagrindinių kriterijų, naujajai mūsų buveinei pasirenkant „Novira Plaza“, buvo tvarių medžiagų naudojimas ir modernių technologinių sprendimų diegimas, plėtojant verslo kompleksą“, – teigia Zlata Elksniņa-Zaščirinska, „PwC Latvia“ vykdančioji partnerė.

„Novira Plaza“ – septynių aukštų A klasės pastatas Rygos centre. Bendras jo plotas sieks apie 30 tūkst. kv. metrų, didžiąją dalį – apie 20 tūkst. kv. metrų – užims biurų patalpos. Pirmajame verslo komplekso aukšte įsikurs parduotuvės ir maitinimo įstaigos, dviejuose požeminiuose aukštuose bus įrengta stovėjimo aikštelė 200-ams automobilių.

„Novira Plaza“ verslo kompleksas išsiskiria šiuolaikiškais architektūriniais ir tvarumo sprendimais. Statybų, kurias vykdo viena didžiausių Latvijos statybų bendrovių „Velve“, darbai atliekami pagal „LEED“ energinio efektyvumo standartų reikalavimus. Planuojama, kad per pirmuosius kelerius pastato eksploatavimo metus jam bus suteiktas „LEED Platinum“ sertifikatas.

Verslo komplekse bus įkurtos kelios žaliosios zonos ir patogi infrastruktūra, tinkama pėstiesiems, dviratininkams bei vairuotojams. Pastato vidinės konstrukcijos suprojektuotos taip, kad patalpas būtų galima perplanuoti ir pritaikyti nuomininkų poreikiams.

Apie „Evernord“

Šiuo metu „Evernord“ grupė valdo daugiau nei 150 mln. EUR klientų turto. „Evernord Asset Management“ taip pat valdo tris nekilnojamojo turto fondus, veikiančius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Licenciją valdyti informuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus Lietuvos bankas bendrovei suteikė 2017-aisiais.

Pranešimą paskelbė: Rūta Slušnytė, Publicum Financial Communications, UAB
„Novira Plaza“ statybos Rygoje bus baigtos šiemet spalį, nuomos sutartys jau pasirašomos

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)