Finansai

NT investicijų bendrovei „Summus Capital” suteiktas „Scope” BB reitingas

Reitingas suteiktas atsižvelgiant į sėkmingus „Summus Capital“  valdomo nekilnojamojo turto veiklos rezultatus, aukštą ir stabilų užimtumo lygį ir ilgalaikėje perspektyvoje prognozuojamas pajamas.

Prieš metus „Summus Capital“ tapo pirmąja Baltijos šalių bendrove, gavusia šios agentūros reitingą.

Reitingų agentūra nurodo, kad NT investicijų bendrovė stabiliai augo per pastaruosius dvylika mėnesių, skaičiuojant iki 2022 m. birželio mėn. „Scope“ vertinimu, per metus „Summus Capital“ turtas išaugo iki 416 mln. Eur (16 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu). Bendras nuomojamų patalpų plotas padidėjo 19 proc. Augimą dalinai lėmė teigiamos veiklos pajamos ir išplatintomis obligacijomis pritrauktas kapitalas (2021 m. bendrovė išleido obligacijų už 10 mln. Eur).

Reitingų agentūros vertinimu, „Depo DIY“ ir prekybos centro „Damme“ įtraukimas į pagrindines pajamas generuojantį NT portfelį, taip pat ateityje planuojami įsigijimai ir esamų NT objektų ploto išplėtimas, leis „Summus Capital“ išlaikyti tvirtas prekybos centrų operatoriaus pozicijas Baltijos šalyse. Minimu laikotarpiu bendrovės veiklos geografija liko ta pati –  Baltijos šalys. Padidėjo Latvijoje valdomo nekilnojamojo turto, kuris dabar generuoja 37 proc. visų nuomos pajamų.

„Summus Capital“ verslo rizikos profilio vertinimas (vertinamas BB reitingu) ir toliau išlieka paremtas komercinio nekilnojamojo turto portfelio kokybe. Turtas Baltijos šalių sostinėse Europos kontekste vertinamas kaip antros pakopos investicijų rinka su stabilia nuomininkų paklausa. Tai liudija aukštas ir stabilus portfelio užimtumo lygis – 97 proc. Reitingas vis dar grindžiamas investavimo metodu „pirk ir laikyk“, kuris lemia stabilų nuomos pinigų srautą. Nors daugiau nei 50 proc. nuomos pajamų gaunama iš mažmeninės prekybos nuomininkų, „Summus Capital“ nekilnojamasis turtas buvo atsparus Covid-19 pandemijos ribojimams. Atsižvelgiant į egzistuojančią paklausą ir bendrovės gebėjimą išlaikyti aukštą valdomo turto užimtumą, „Scope“ tikisi, kad ir ateityje užimtumas išliks didesnis nei 95 proc.

„Summus Capital“ pelningumas, vertinamas pagal „Scope“ pritaikytą  EBITDA maržą, buvo stabilus ir 2022 m. birželio mėn. pabaigoje siekė 64 proc. Reitingų agentūros vertinimu, per ateinančius kelerius metus NT investicijų bendrovės EBITDA marža taip pat išliks didesnė nei 60 proc.

Pasak Aavo Koppel, „Summus Capital“ valdybos nario, bendrovė planuoja plėsti savo pajamas generuojantį portfelį įsigyjant naują ir plečiant esamą nekilnojamąjį turtą. Didelį dėmesį planuojama skirti kokybės valdymui ir esamų projektų tvarumui užtikrinti, atsižvelgiant į aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos (angl. ESG) kriterijus.

„Summus Capital“ turi tvirtą pagrindą ir teigiamą perspektyvą – tą patvirtina jau antrus metus iš eilės suteikiamas reitingas. Džiaugiamės, kad pasiekėme stabilų augimą ir vystymąsi, o vidutinis mūsų nekilnojamojo turto užimtumo lygis išlieka labai aukštas“, – sakė A. Koppel.

Apie reitingų agentūrą „Scope“

„Scope“ yra privati reitingų agentūra, įsikūrusi Berlyne, turinti biurus Frankfurte, Londone, Madride, Milane, Osle ir Paryžiuje. „Scope“ specializuojasi finansų institucijų, įmonių, struktūrizuoto finansavimo, projektų finansavimo ir viešųjų finansų analizėje ir reitinguose. „Scope Ratings“ yra kredito reitingų agentūra, registruota pagal ES reitingų reglamentą ir veikianti Europos Sąjungoje su ECAI statusu.

Apie „Summus Capital“

„Summus Capital OÜ” ( www.summus.ee ) yra 2013 metais Estijoje įkurta nekilnojamojo turto investicijų bendrovė, šiuo metu valdanti 15 nekilnojamojo turto objektų trijose Baltijos šalyse. Bendrovė turi patvirtintą ilgalaikę investavimo strategiją ir stiprią daugiau kaip 400 nuomininkų bazę. „Summus Capital” valdo diversifikuotą nekilnojamojo turto investicijų portfelį, generuojantį pajamas iš komercinės paskirties nekilnojamojo turto objektų, skirtų mažmeninei prekybai, biurams, logistikos bei medicinos sektorių veiklai. Portfelio vertė siekia 400 mln. Eur. Šiuo metu bendrovė valdo „Veerenni 1“ ir „Veerenni 2“ medicinos centrus, „de la Gardie“ ir „Auriga“ prekybos centrus, „Punane 56“ daugiafunkcinį verslo kompleksą ir sandėlių tinklą Estijoje. Latvijoje „Summus Capital“ priklauso „Riga Plaza“ prekybos centras ir DEPO DIY parduotuvė Imantoje. Lietuvoje – „BOD Group“ aukštųjų technologijų centras, prekybos centras „Nordika“ ir du biurų pastatai „Park Town“.

Pranešimą paskelbė: – -, Berta And, UAB

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)