Finansai

Nuo vasario keičiasi „Vilniaus vandenų“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų įkainiai  

Nuo 2024 m. vasario 1 d. mokestis už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą Vilniaus mieste ir rajone, Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose didėja 3 centais be PVM už kubinį metrą. Šį sprendimą 2023 m. gruodžio 21 d. patvirtino Valstybinė energetikos reguliavimo taryba.

Nuo 2024 m. vasario 1 d. butų gyventojams tarifas už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas padidės nuo 1,67 iki 1,70 Eur be PVM, individualių namų gyventojams – nuo 1,65 iki 1,68 Eur be PVM, įmonėms – nuo 1,71 Eur iki 1,74 Eur be PVM. Vidutiniškai šis paslaugų kainų pasikeitimas bute gyvenančio vieno namų ūkio sąskaitas už vandenį ir nuotekų tvarkymą padidins 0,12 Eur be PVM per mėnesį arba 0,15 Eur su PVM.

Pasak „Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus Sauliaus Savicko, tarifo augimą lėmė dėl infliacijos išaugusios prekių ir paslaugų kainos, didėjantis darbo užmokestis, augantys skolinto kapitalo kaštai, pabrangusios būtinosios investicijos į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros atnaujinimą bei plėtrą. Net ir po padidinimo „Vilniaus vandenų“ tarifas už vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas išlieka vienas mažiausių Lietuvoje.

„Nuolat efektyvindami bendrovės veiklą, diegdami tvarius sprendimus, žiedinės ekonomikos principais pasigamindami daugiau nei ketvirtį visos veiklai reikalingos elektros energijos kiek amortizuojame didesnį tarifo augimą. Veiklos ir perkamos energijos kaštai sudaro didžiausią bendrovės sąnaudų dalį, todėl ir toliau kryptingai bus diegiami juos mažinantys sprendimai”, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Saulius Savickas.

Pasak S. Savicko, Vilniaus regiono gyventojai gali ir toliau gerti geros kokybės vandenį, tačiau siekiant užsitikrinti patikimą vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą ateityje, būtina daugiau investuoti į vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą, jos atnaujinimą bei plėtrą. Vilnius yra nuolat augantis miestas, kuriame prie centralizuotų tinklų kasmet prisijungia vis daugiau gyventojų, o bendrovė turi užtikrinti aukštą paslaugų kokybę tiek naujiems, tiek esamiems klientams.    

„Vilniaus vandenys“ iš viso pagamina 43 proc. visos Lietuvos vandentvarkos įmonėse elektros energijos ir pagal šį rodiklį yra sektoriaus lyderė šalyje. Bendrovė 99 proc. visos elektros energijos, įskaitant ir saulės jėgainių pagaminamą elektros energiją, sunaudoja gamybinėms reikmėms – vandens išgavimui ir nuotekų tvarkymui.

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 600 tūkst. gyventojų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Bendrovės akcininkai yra Vilniaus miesto (90,79 proc.), Vilniaus (4,06 proc.), Švenčionių (3,37 proc.) ir Šalčininkų (1,78 proc.) rajonų savivaldybės. Įmonės infrastruktūrą sudaro 1811 km vandentiekio tinklų ir 1530 km nuotekų tinklų, 153 vandentiekio siurblinės, 258 nuotekų siurblinės ir 6 nuotekų valyklos.

Pranešimą paskelbė: Gintarė Dragūnaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

(Perskaityta per mėnesį: 1, iš jų šiandien: 1.)