Finansai

Pareigas pradėjo eiti naujas Lietuvos pašto nepriklausomas valdybos narys

Valstybės valdomos akcinės bendrovės Lietuvos paštas valdyboje darbą pradėjo naujas nepriklausomas valdybos narys Alditas Saulius. Jis pareigas pradėjo eiti nuo 2020 m. gruodžio 29 d., gavus oficialų Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros tarnybos sprendimą dėl neprieštaravimo jo kandidatūrai į įmonės valdybos nario pareigas.

A. Saulius yra sukaupęs daugiau kaip 20-ies metų patirtį bankininkystės sektoriuje – užėmė vadovaujančias pareigas Lietuvos banke bei komerciniuose bankuose („DNB“, „Danske“). Šiuo metu jis yra „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) nepriklausomas valdybos narys ir valdybos pirmininkas, valstybės valdomų įmonių „Valstybinių miškų urėdija“ ir „Lietuvos geležinkeliai“ nepriklausomas valdybos narys bei audito komitetų pirmininkas.

„Tikiuosi, kad mano sukauptos kompetencijos kuriant ir įgyvendinant įmonių strategijas, didinant procesų efektyvumą, taip pat su finansinėmis paslaugomis ir rizikų valdymu susijusi patirtis bus naudinga ir Lietuvos pašte, kuris šiame etape įgyvendina strategiškai reikšmingus pokyčius ir projektus“, – sako naujasis Lietuvos pašto valdybos narys A. Saulius.

Lietuvos pašto valdybą sudaro 5 nariai – iš jų 3 nepriklausomi ir 2 Susisiekimo ministerijos deleguoti atstovai. Be A. Sauliaus bendrovės valdyboje taip pat dirba: Mindaugas Kyguolis (valdybos pirmininkas, nepriklausomas narys), Saulė Balčiūnienė (nepriklausoma narė), Tomas Jackevičius (Susisiekimo ministerijos deleguotas atstovas) ir Saulius Kerza (Susisiekimo ministerijos Biudžeto ir investicijų departamento direktorius).

Lietuvos pašto valdybą 4 metų kadencijai skiria LR Susisiekimo ministerija. Dabartinės valdybos kadencija prasidėjo 2020 m. gegužės mėn.

Pranešimą paskelbė: Monika Pivoraitė, AB Lietuvos paštas

(Perskaityta per mėnesį: 10, iš jų šiandien: 1.)