Finansai,  Pirkiniai

Paskolos prieinamos visiems. Ar tikrai?

Reklaminiai šūkiai skambiai skelbia, jog paskolą šiandien gali gauti bet kas. Praktiškai bet kas. Ir tik žinant visas atsakingo skolinimosi nuostatas bei atitinkamų įstatymų punktus, sužinome, jog yra nemažai sąlygų,kurias turi atitikti žmogus, norintis gauti paskolą.

Sąlygos, kurias reikia atitikti skolinantis

Nors skirtingos paskolų bendrovės nustato kiek skirtingus kriterijus, tačiau pagrindiniai kriterijai išliek vienodi tarp visų Lietuvoje veikiančių paskolų išdavimo bendrovių.

  • Paskolos išduodamos tik pilnamečiams asmenims. Kai kurios įmonės nurodo, jog paskolos gali būti išduodamos asmenims ne jaunesniems nei 21 metų amžiaus.
  • Gauti paskolą gali tik LR piliečiai arba asmenys turintys nuolatinį ar laikiną leidimą gyventi Lietuvoje.
  • Paskolos gavėjas turi būti dirbantis asmuo. Paskutinėje darbovietėje turi būti išdirbta ne mažiau nei 6 mėnesiai, o pajamos reguliarios.
  • Žmogus turi turėti galiojantį asmens dokumentą, banko sąskaitą ir mobilųjį telefoną. Jie reikalingi patvirtinant tapatybę gyvai arba internetu bei išmokant paskolą.
  • Pateikęs paraišką žmogus negali turėti įsiskolinimų kitose paskolų bendrovėse ar bankuose.
  • Gaunamos pajamos turi būti pakankamos minimaliam pragyvenimui ir paskolos grąžinimui.

Žmonės atitinkantys šias sąlygas gali kreiptis pigiausios paskolos gavimui ir jų paraiška bus svarstoma. Tarp išimčių galima paminėti žmones dirbančius pagal individualios veiklos pažymėjimą, jų pajamos laikomos nereguliariomis ir jie neturi darbdavio, tad paprastai gauna neigiamą atsakymą dėl paskolos išdavimo. Tačiau atkaklūs gali įrodyti pajamų reguliarumą pateikdami deklaracijas, ilgalaikes sutartis ir taip tikėtis gauti paskolą.

Kas gauna pigiausias paskolas?

Palūkanų norma yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis paskolų bendrovę. Kuri įmonė gali būti rekomenduojama kaip pigiausios paskolos internetu teikėja? Tai iš dalies priklauso ne tik nuo įmonės ir jos teikiamų paslaugų plano, tačiau ir nuo pačio paraiškos teikėjo bei jo kredito istorijos. Kredito istorija yra žmogaus finansinis CV, mokėjimas tvarkytis su finansais, pvz., ar laiku apmokamos sąskaitos, ar skolos nėra perduotos antstoliams, ar nėra buvę teisminių ginčų ir pan.

Norint gauti pigiausią paskolą reikia apie tai pagalvoti ir planuoti kuo anksčiau. Kiekvienas gali kurti savo finansinį CV, kredito istoriją. Jos nepakeisi, jei ten jau yra vėlavimų, tačiau galima atiduoti skolas, delspinigius ir nuo šios akimirkos atsiskaityti laiku. Finansų ekspertai žmonėms netgi siūlo sudaryti mobiliojo ryšio, kabelinės televizijos, komunalinių mokesčių sutartis savo vardu ir taip kurti savo kredito istoriją. Jei nieko savo vardu nemokate, neturite sutarčių ir finansinių įsipareigojimų, jūsų tuščia kredito  istorija neleis paskolų teikimo įmonėms susidaryti vaizdo koks jūs esate klientas. O tai gali sutrukdyti gauti pigią paskolą.

(Perskaityta per mėnesį: 24, iš jų šiandien: 1.)